ΑρχικήΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑΒήμα πρόκρισης, 3-1 σετ τη Νέα Σαλαμίνα

Βήμα πρόκρισης, 3-1 σετ τη Νέα Σαλαμίνα

Νίκη που της δίνει προβάδισμα για συμμετοχή στους τελικούς του πρωταθλήματος, πέτυχε απόψε η πετοσφαιρική ΟΜΟΝΟΙΑ, η οποία επιβλήθηκε με 3-1 σετ της Νέα Σαλαμίνας στο στάδιο «Ελευθερία».

Οι «πράσινοι» με την αποψινή τους νίκη έκαναν το 3-0 στη σειρά, και υπολείπονται ακόμα μία νίκη για να φτάσουν στις τέσσερις και να πάρουν το εισιτήριο για τους τελικούς.

Ντεμπούτο με την ομάδα μας, πραγματοποίησε στον αποψινό αγώνα, ο νεοαποκτηθέντας Αργεντινός πετοσφαιριστής, Javier Filardi.

Ο Γιάννης Καλμαζίδης, παρέταξε την ομάδα με τους Filardi, Sidibe, Bagrey, Σ.Πετρακίδης, Α.Πετρακίδης, Αλεξίου και Παπαχριστοδούλου(λίμπερο).

Τα πρώτα δύο σετ η ΟΜΟΝΟΙΑ τα κέρδισε με 25-21 και 26-24 ενώ το τρίτο σετ κατέληξε στους φιλοξενούμενους με 22-25. Το τελικό 3-1, διαμορφώθηκε στο τέταρτο σετ με σκορ 25-20.

Επόμενος αγώνας απέναντι στους «ερυθρόλευκους», την ερχόμενη Παρασκευή (20:00, «Σπύρος Κυπριανού») με την ομάδα μας να θέλει τη νίκη για να πάρει και τυπικά την πρόκριση.