ΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο “σφαγέας” Νικολάου το “μοίρασε” στην Αρένα

Η ΟΜΟΝΟΙΑ και η ΑΕΚ εξήλθαν ισόπαλες 2-2, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική  στην ΑΕΚ Αρένα. Απόλυτος πρωταγωνιστής ο διαιτητής του αγώνα ο οποίος έδωσε τρία πένατι στη γηπεδούχο ομάδα, ακύρωσε καθαρό γκολ της ομάδας μας όταν το σκορ ήταν 0-0 και κατάπιε καθαρό πέναλτι για την ΟΜΟΝΟΙΑ στο 95′ όταν το σκορ ήταν 1-2, και ο Μίκου ανατράπηκε καθαρά στην περιοχή της ΑΕΚ.

Η ομάδα μας δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι και μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης η ΑΕΚ κέρδισε πέναλτι. Ο Φρανσίς Ουζόχο όμως έβγαλε την απόκρουση και κράτησε το μήδεν. Αυτή η απόκρουση έδωσε ψυχολογία στην ΟΜΟΝΟΙΑ η οποία για ένα μισάωρο ήταν καλύτερη και έφτιαξε πολλές φάσεις μπροστά από την εστία του Τόνιο.

Μάλιστα ο Λούφτνερ βρήκε στόχο στο 30ο λεπτό, με κεφαλιά όμως ο διαιτητής Γιώργος Νικολάου για κάποιο περίεργο λόγο που κανείς δεν κατάλαβε ακύρωσε το γκολ. Μάλιστα στο 39ο λεπτό της αναμέτρησης ο κύριος Νικολάου έδωσε και δεύτερο πέναλτι στην ΑΕΚ στο οποίο ευστόχησε ο Τρισκόφσκι και άνοιξε το σκορ.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ παρά το γκολ που δέχτηκε αντέδρασε και κατάφερε στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, μετά από πανέμορφη ενέργεια του Τιάγκο, ο οποίος έδωσε έτοιμο γκολ στον Χριστοφή ο οποίος από κοντά δεν αστόχησε.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ μπήκε καλά στο παιχνίδι έλεγχε τον ρυθμό και κατάφερε να πάρει προβάδισμα με τον Τζόρντι Γκόμεθ στο 67ο λεπτό.  Μετά το γκολ η ομάδα μας έδωσε χώρο στην ΑΕΚ, η οποία κρατούσε μπάλα όμως δεν έφτιαχνε ευκαιρίες. Στο 95ο λεπτό της αναμέτρησης η ομάδα μας δικαιούτ καθαρό πέναλτι το οποίο κατάπιε ο κύριος Νικολάου. Ο Μίκου ανατράπηκε ξεκάθαρα και ο διαιτητής του αγώνα έκλεισε τα μάτια.

Ένα λεπτό αργότερα ο άρχοντας του αγώνα ολοκλήρωσε το έργο του δίνοντας πένατλι υπέρ της ΑΕΚ γράφοντας το τελικό 2-2.

Δυστυχώς η σημερινή διαιτησία έκρινε τον αγώνα. Ως ΟΜΟΝΟΙΑ 24 είχαμε προειδοποιήσει από την Παρασκευή για τον συγκεκριμένο διαιτητή. Δικαιωθήκαμε πλήρως. Η ΟΜΟΝΟΙΑ καλείται να λάβει μέτρα. Ο στόχος είναι ξεκάθαρος και πλέον δεν υπάρχει αμφιβολία!

ΑΕΚ: Tόνιο, Πλάνας, Τρουγιόλς, Τρισκόφσκι, Χέφελ, Σάστρε, Κάσες (76΄ Φιόλιτς), Γιάννου (86΄ Φλοριάν), Τέτε, Γκονζάλεθ, Ρουίθ (62΄ Ακοράν)

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Θάντι, Σπόλιαριτς, Γκαρσία, Ιωάννου, Αναστασίου

OMONOIA: Ουζόχο, Λούφτνερ, Λανγκ, Λέσιακς, Μαυρίας, Γκόμεθ, Τιάγκο, Κούσουλος, Εζρά (89΄ Τζιωνής), Χριστοφή (72΄ Βίτορ Γκόμες), Νταρμπισάιαρ (70΄ Μίκου)

Στον πάγκο: Παναγή, Χούμποτσαν, Περέιρα, Μανρίκε, Ορτέγκα, Κακουλλής