ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΠΑΝΑΞΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ Η ΦΟΥΤΣΑΛΙΚΗ ΟΜΟΝΟΙΑ!

ΠΑΝΑΞΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ Η ΦΟΥΤΣΑΛΙΚΗ ΟΜΟΝΟΙΑ!

Στο 4ο σειρά “αιώνιο” ντέρμπι για τους τελικούς πρωταθλήματος φούτσαλ, η ΟΜΟΝΟΙΑ παίρνει την 3η νίκη και έτσι η ομάδα μας σηκώνει ψηλά στον ουρανό το Πρωτάθλημα.

Χίλια μπράβο σε όλους τους παίκτες, το τεχνικό τιμ καθώς και την επιτροπή φούτσαλ για την ασταμάτητη προσπάθεια μέσα σε πολύ αντίξοες συνθήκες.

Κερδίζει λοιπόν και τους 3 τίτλους της σεζόν η φουτσαλική ΟΜΟΝΟΙΑ και έτσι το τμήμα φούτσαλ γίνεται το δεύτερο τμήμα μετά το βόλεϊ που καταφέρνει ένα τέτοιο άθλο.

Για την ιστορία το ντέρμπι έληξε 2-1 για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Σέζαρ να ανοίγει το σκορ 7 δεύτερα πριν το τέλος του 1ου Ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ο Περικλέους ισοφάρισε ενώ ο Βάτερσον 5 λεπτά αργότερα έδωσε ξανά κεφάλι στο σκορ στην ομάδα μας. Από εκεί και πέρα με καρδιά και μοναδική έννοια την νίκη οι παίκτες κράτησαν το Αποέλ μακριά από την εστία μας και έτσι βάφτηκε άλλο ένα ¨αιώνιο¨ πράσινο.

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΑΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ! ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΑΟΣ ΤREBLE!