ΦΟΥΤΣΑΛ

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου η ΟΜΟΝΟΙΑ

Σε νοκ-άουτ αγώνα για την προημιτελική φάση του κυπέλλου, η ομάδα μας επικράτησε με 5-2 της ΑΕΛ και εξασφάλισε την πρόκριση της στον ημιτελικό της διοργάνωσης.

Αν και η ΟΜΟΝΟΙΑ βρέθηκε να χάνει με 0-1 από το 7ο λεπτό, κατάφερε να ισοφαρίσει λίγο πριν την λήξη του Α’ ημιχρόνου με τον Μαντέλλι, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου, η ομάδα μας μπήκε αποφασιστικά στο παρκέ με στόχο να κερδίσει το παιχνίδι. Στο 25’ ο Μάρκος Ιωάννου πέτυχε το πρώτο του γκολ μετά την επιστροφή του στην ενεργώ δράση και σημείωσε το 2-1 για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Μέσα σε ένα πεντάλεπτο (31’,34’) οι “πράσινοι” πέτυχαν ακόμα 2 γκολ με τους Μαντέλλι και Σέζαρ για το 4-1.

Στο 38’ η ΑΕΛ κατάφερε να μειώσει προσωρινά σε 4-2, όμως η ΟΜΟΝΟΙΑ πέτυχε και 5ο γκόλ στο τέλος του αγώνα με τον Μάνο, για να σημειωθεί το τελικό 5-2.

Πλέον η ομάδα μας περιμένει να μάθει αντίπαλο στην επόμενη φάση του κυπέλλου.