ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής του Europa League (Bαθμολογίες + Επόμενη Αγωνιστική)

Ολοκληρώθηκε η δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Europa League, με τις Αρσεναλ, Αϊντχόφεν, Σεβίλλη και Σπόρτινγκ Λισαβόνας να επιβεβαιώνουν τα προγνωστικά και να συνεχίζουν με νίκες, ενώ οι Ρόμα και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ «στραβοπάτησαν».

Συγκεκριμένα, η Αρσεναλ διέλυσε με 4-0 την Σταντάρ Λιέγης, η Αϊντχόφεν πέρασε… αέρα από την έδρα της Ρόζενμποργκ (1-4), η Σεβίλλη κέρδισε δύσκολα τον ΑΠΟΕΛ (1-0) και η Σπόρτινγκ επικράτησε στην Λισαβόνα με 2-1 της Λίντσερ.

Αντίθετα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήγε για τη νίκη στην Ολλανδία, αλλά έμεινε στο 0-0 με την Αλκμααρ, ενώ η Ρόμα προηγήθηκε απέναντι στην Βόλφσμπεργκερ, αλλά δεν κατάφερε να πάρει την πολυπόθητη νίκη (1-1).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων:

Τα αποτελέσματα του 1ου ομίλου:
Σεβίλλη-ΑΠΟΕΛ 1-0
(17’ Τσιτσαρίτο)

Ντουντελάνζ-Καραμπάγκ 0-4 (σε εξέλιξη)
(11’ Ζούμπιρ, 30’ Μίτσελ, 37’ Ρίτσαρντ πεν. 69’ Κιντάνα)

Η βαθμολογία του 1ου ομίλου:
Σεβίλλη 6
Καραμπάγκ 3
Ντουντελάνζ 3
ΑΠΟΕΛ 0

Η επόμενη αγωνιστική:
Ντουντελάνζ – ΑΠΟΕΛ
Σεβίλλη-Καραμπάγκ

Τα αποτελέσματα του 2ου ομίλου:
Λουγκάνο – Ντινάμο Κιέβου 0-0

Μάλμε – Κοπεγχάγη 1-1
(55′ Ρόσενμπεργκ – 45+5′ Νίλσεν)

Η βαθμολογία του 2ου ομίλου
Κοπεγχάγη 4
Ντινάμο Κιέβου 4
Λουγκάνο 1
Μάλμε 1

Η επόμενη αγωνιστική:
Ντιναμό Κιέβου – Κοπεγχάγη
Μάλμε – Λουγκάνο

Τα αποτελέσματα του 3ου ομίλου:

Κράσνονταρ – Χετάφε 1-2
(69’ Άρι – 35’, 61’ Άνχελ)

Τραμπζονσπόρ – Βασιλεία 2-2
(26’ Παρμάκ, 78’ Σόσα – 20’ Βίντμερ, 80’ Οκαφόρ)

Η βαθμολογία του 3ου ομίλου:
Χετάφε 6
Βασιλεία 4
Τραμπζονσπόρ 1
Κράσνονταρ 0

Η επόμενη αγωνιστική (24/10):
Χετάφε – Βασιλεία
Τραμπζονσπόρ – Κράσνονταρ

Τα αποτελέσματα του 4ου ομίλου:

Ρόζενμποργκ – ΑΪντχόφεν            1-4
Σπόρτινγκ Λισαβόνας – Λίντσερ 2-1

Η Βαθμολογία του 4ου ομίλου:
Αϊντχόφεν 6
Σπόρτινγκ 3
Λίντσερ 3
Ρόζενμποργκ 3

Η επόμενη αγωνιστική:
Σπόρτινγκ Λισαβόνας – Ρόζενμποργκ
Αϊντχόφεν – Λίντσερ

Τα αποτελέσματα του 5ου ομίλου:
Λάτσιο-Ρεν 2-1
(63’ Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, 75’ Ιμόμπιλε / 55’ Μορέλ)

Σέλτικ-Κλουζ 2-0
(20’ Έντουαρντ, 59’ Ελιουνούσι)

Η βαθμολογία του 5ου ομίλου:
Σέλτικ 4
Λάτσιο 3
Κλουζ 3
Ρεν 1

Η επόμενη αγωνιστική (24/10)
Σέλτικ – Λάτσιο
Ρεν – Κλουζ

Τα αποτελέσματα του 6ου ομίλου:

Αρσεναλ – Σταντάρ Λιέγης 4-0
Γκιμαράες – Αϊντράχτ Φρανκφούρτης 0-1

Η βαθμολογία του 6ου ομίλου:
Αρσεναλ 6
Σταντάρ Λιέγης 3
Αϊντραχτ Φρανκφούρτης 3
Γκιμαράες 0

Η επόμενη αγωνιστική (24/10):
Αρσεναλ – Γκιμαράες
Αϊντραχτ Φρανκφούρτης – Σταντάρ Λιέγης

Τα αποτελέσματα του 7ου ομίλου:

Φέγενορντ-Πόρτο 2-0
(49’ Τούρνστρα, 80’ Κάρσντροπ)

Γιουνγκ Μπόις-Ρέιντζερς 2-1
(50’ Ασαλέ, 90+3’ Φάσναχτ – 44’ Μορέλος)

Βαθμολογία του 7ου ομίλου
Φέγενορντ 3
Γιουνγκ Μπόις 3
Ρέιντζερς 3
Πόρτο 3

Η επόμενη αγωνιστική (24/10)
Πόρτο-Ρέιντζερς
Γιουνγκ Μπόις-Φέγενορντ

Τα αποτελέσματα του 8ου ομίλου:
Φερεντσβάρος – Λουντογκόρετς 0-3
(1’ Λουκόκι, 40’, 64’ Ράφαελ Φόρστερ)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Εσπανιόλ 0-2
(64’ Γου Λέι, 90+5′ Καμπουσάνο)

Η βαθμολογία του 8ου ομίλου:
Λουντγκόρετς 6
Εσπανιόλ 4
Φερεντσβάρος 1
ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0

Η επόμενη αγωνιστική (24/10):
Λουντογκόρετς- Εσπανιόλ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας –Φερεντσβάρος

Τα αποτελέσματα του 9ου ομίλου:
Σεντ Ετιέν-Βόλφσμπουργκ 1-1
(13’ Κολοτζέτζακ – 15’ Γουίλιαμ)

Ολεξάντριγια-Γάνδη 1-1
(61’ Σιμάλο – 6’ Ντεπουάτρ)

Βαθμολογία:
Βόλφσμπουργκ 4
Γάνδη 4
Σεντ Ετιέν 1
Ολεξάντριγια 1

Η επόμενη αγωνιστική (24/10):
Σεντ Ετιέν-Ολεξάντριγια
Βόλφσμπουργκ-Γάνδη

Τα αποτελέσματα του 10ου ομίλου:
Βόλφσμπεργκερ-Ρόμα 1-1
(51’ Λιντλ – 27’ Σπινατσόλα)

Μπασάκσεχιρ-Γκλάντμπαχ 1-1
(55’ Βίσκα – 90’+1’ Χέρμαν)

Η βαθμολογία του 10ου ομίλου
Βόλφσμπεργκερ 4
Ρόμα 4
Γκλάντμπαχ 1
Μπασάκσεχιρ 1

Η επόμενη αγωνιστική (24/10)
Μπασάκσεχιρ-Βόλφσμπεργκερ
Ρόμα-Γκλάντμπαχ

Τα αποτελέσματα του 11ου ομίλου:

Μπράγκα – Σλόβαν Μπρατισλάβας 2-2
Μπεσίκτας – Γουλβς 0-1

Η βαθμολογία του 11ου ομίλου
Σλόβαν Μπρατισλάβας 4
Μπράγκα 4
Γουλβς 3
Μπεσίκτας 0

Η επόμενη αγωνιστική (24/10):
Μπεσίκτας – Μπράγκα
(31′ Βιάνα, 63′ Γκαλένο – 45′ Σπόραρ, 87′ Βιάνα αυτ.)

Σλόβαν Μπρατισλάβας – Γουλβς
(94′ Μπόλι

Τα αποτελέσματα του 12ου ομίλου
Αστάνα-Παρτίζαν 1-2
(85’ Σιγκουρίονσον – 28’, 73’ Σαντίκ)

Άλκμααρ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-0

Η βαθμολογία του 12ου ομίλου:
Παρτίζαν 4
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 4
Άλκμααρ 2
Αστάνα 0

Η επόμενη αγωνιστική (24/10)
Παρτίζαν-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Άλκμααρ-Αστάνα

Αρχειο