ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΉττα και στο 2ο φιλικό με ανατροπή του σκορ

Ήττα και στο 2ο φιλικό με ανατροπή του σκορ

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο και το δεύτερο φιλικό της ΟΜΟΝΟΙΑΣ επί Πολωνικού Εδάφους. Η ομάδα μας ηττήθηκε από την Άρκα με σκορ 1-2, με την Πολωνική ομάδα να κάνει την ανατροπή στο 82′.

Ο Μπεργκ έκανε χρήση όλων των διαθέσιμων παικτών. Ξεκίνησε αρχικά με τους Κυριακίδης, Λούφτνερ, Κούσουλος, Περέιρα, Μανρίκε, Γκόμεθ, Γκόμες, Ραμίρεζ, Τιάγκο, Χριστοφή, Νταρμπισάιαρ.

Στο 24ο λεπτό μετά από ωραία εκτέλεση κόρνερ του Γκόμεθ, ο Λούφτνερ έπιασε κεφαλιά για το 1-0. Στο 26ο λεπτό η Άρκα ισοφάρισε με πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Κούσουλος.

Χρόνο συμμετοχής πήραν και οι Αντωνίου, Λάνγκ, Κατελάρης, Μαυρίας, Λοϊζου, Άλβες, Κακουλλής, Παναγιώτου, Νικολάου, Μόντες και Χαραλάμπους.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 82′ με εκτέλεση φάουλ και την μπάλα να καταλήγει στα δίκτυα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Στα τελευταία στάδια του αγώνα η ΟΜΟΝΟΙΑ δοκίμασε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με 2-3 καλές ευκαιρίες χωρίς όμως αποτέλεσμα