ΑρχικήΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΒασίλισσα Ευρώπης η Ρεαλ (Video)

Βασίλισσα Ευρώπης η Ρεαλ (Video)

Η Ρεάλ κέρδισε χθες το βράδυ την Γιουβέντους με 4-1  στον μεγάλο τελικό του Champions League και κατέκτησε το 12 τρόπαιο στην ιστορίας. Αξίζει να σημειωθεί ότι  η Ρεάλ κατάφερε να κάνει το Back2Back και να κατακτήσει 2ο συνεχόμενο Champions League.

Tα γκολ του μεγάλου τελικού:

Μετά από πανέμορφη συνεργασία ανάμεσα σε Κριστιάνο και Καρβαχάλ, ο Ισπανός έδωσε ξανά στον Πορτογάλο την κατάλληλη στιγμή που με σουτ νίκησε τον Μπουφόν. Η μπάλα βέβαια βρήκε ελάχιστα και στο πόδι του Μπονούτσι.

Στο 27ο λεπτό η Γιουβέντους ισοφάρισε με καταπληκτικό ψαλιδάκι από τον Μάντζουκιτς. Στο δεύτερο μέρος η Ρεάλ πήρε ξανά το προβάδισμα με γκολ του Καζεμίρο στο 60ο λεπτό.

Η “βασίλισσα” πέτυχε και τρίτο γκολ στο 64′ πάλι με τον Κριστιάνο Ρονάλντο.

Ο θρίαμβος για την Ρεάλ ολοκληρώθηκε με τον Ασένσιο να κάνει το τελικό 4-1 στο 91ο λεπτό.