ΑρχικήΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΒρήκαν απέναντι τους ένα εκπληκτικό Χριστοδούλου (A' ημίχρονο)

Βρήκαν απέναντι τους ένα εκπληκτικό Χριστοδούλου (A’ ημίχρονο)

ΟΜΟΝΟΙΑ και ΑΕΚ βρίσκονται στο 0-0 στο πρώτο ημίχρονο του τελευταίου αγώνα της χρονιάς στην Αρένα. Η ΟΜΟΝΟΙΑ σε αυτό το πρώτο μέρος είχε τρείς τεράστιες ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ, σε δύο τετ – α – τετ των Ραμίρεζ και Κολοβού, και σε ένα μακρινό σουτ του Κατελάρη, όμως και στις τρείς περιπτώσεις οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας βρήκαν απέναντι τους έναν εκπληκτικό Ανδρέα Χριστοδούλου.

Στα πρώτα 45 λεπτά η ΑΕΚ κράτησε περισσότερο μπάλα όμως σε καμιά στιγμή του αγώνα δεν κατάφερε να γίνει επικίνδυνη μπροστά από την εστία του Μεχίας.

H OMONOIA από την άλλη έχει αρκετά καλή παρουσία και διάθεση από τους ποδοσφαιριστές που αγωνίζονται σήμερα κι ελπίζουμε να συνεχίσουν σε αυτό το τέμπο και στο δεύτερο μέρος.

ΑΕΚ: Χριστοδούλου, Καταλά, Γκαρσία, Κ. Αναστασίου, Γκονζάλες, Ιωάννου, Κάσες, Λαρένα, Σάστρε, Γιάννου, Φλοριάν

ΟMONOIA: Μεχίας, Βύντρα, Κούσουλος, Κατελάρης, Χ. Χαραλάμπους, Μανρίκε, Μόντες, Κολοβός, Μαυρίας, Ραμίρεζ, Μ. Γαβριήλ