ΑρχικήΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΕπιστροφή στις νίκες

Επιστροφή στις νίκες

Η Μαρσέιγ επέστρεψε στις νίκες, επικράτησε 2-0 της Στρασμπούρ και βρέθηκε στην τετράδα της Ligue 1.

Επειτα από τέσσερα διαδοχικά ματς χωρίς νίκη, η Μαρσέιγ επέστρεψε στις επιτυχίες, επικράτησε 2-0 της Στρασμπούρ και βρέθηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας. Οι Μασσαλοί δεν εντυπωσίασαν, ωστόσο είχαν ουσία και πήραν αυτό που ήθελαν. Ειδικότερα, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 3′ με τον Καμαρά, ενώ στις καθυστερήσεις ο Στρούτμαν διαμόρφωσε το 2-0 από την άσπρη βούλα.

Επιστροφή στις νίκες για τη Μονακό, η οποία επικράτησε 3-2 της Ρεν εντός έδρας. Τρίτη νίκη στο πρωτάθλημα για τους Μονεγάσκους που κατάφεραν να βγουν εκτός επικίνδυνης ζώνης. Στο 3΄ ο Μπεν Γιεντέρ άνοιξε το σκορ, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή με τους Μαουασασά, Χινού. Ο Σλιμανί στο 56′ έφερε το ματς στα ίσα και ο Μπεν Γιεντέρ στις καθυστερήσεις έδωσε το πολύτιμο τρίποντο.

Ανεβάζει ρυθμούς η Σεντ Ετιέν και παίρνει ανάσα! Οι Στεφανουά επικράτησαν 1-0 εκτός έδρας της Μπορντό, πέτυχεαν το τρίτο διαδοχικό τρίποντο και βρέθηκαν στο -3 από την τετράδα.