ΑρχικήΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΜεγάλη πρόκριση η Λυών!

Μεγάλη πρόκριση η Λυών!

Η Λυών έκανε την ανατροπή, έφυγε με μεγάλη νίκη με 3-2 από το Μόντε Κάρλο και συνεχίζει στο Κύπελλο.

Η Λυών ήταν η μεγάλη νικήτρια στο σημαντικότερο παιχνίδι για τη φάση των «32» του Κυπέλλου Γαλλίας. Οι λιονέ βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 13’, όταν ο Γιόβετιτς έδωσε το προβάδισμα στην Μονακό, αλλά μέχρι το ημίχρονο είχαν κάνει την ανατροπή.

Αρχικά στο 21’ ο Τραορέ έφερε το ματς στα ίσα, ενώ στο 25’ ο Ντίας πήρε το ριμπάουντ ύστερα από δοκάρι για να κάνει εντυπωσιακή προσποίηση στον κίπερ Μπενάλιο και το 1-2! Ο Κοσταρικανός επιθετικός βρήκε ξανά δίχτυα με κεφαλιά στο 55’ για το 1-3 και οι Μονεγάσκοι έκαναν τα πάντα μέχρι το τέλος για να αποφύγουν την ήττα. Μείωσαν σε 2-3 στο 71’ με τον Λόπες, ενώ είχαν δοκάρι στις καθυστερήσεις με τον Γκλικ και τίποτα δεν άλλαξε.

Πηγή:Gazzetta.gr