ΑρχικήΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΦΟΥΤΣΑΛΜε 2-0 έβαλε τέλος στο σερί του Αποέλ!

Με 2-0 έβαλε τέλος στο σερί του Αποέλ!

Με νίκη σε βάρος του ΑΠΟΕΛ, με σκορ 2-0, ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στην αγωνιστική περίοδο 2015-16 η ομάδα φούτσαλ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, υποχρεώνοντας τον αποψινό της αντίπαλο στην πρώτη τους φετινή ήττα.

Κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας, δημιουργώντας αρκετές σπουδαίες ευκαιρίες για γκολ και είδε την υπεροχή της να “καρποφορεί” στο 13΄, όταν ο Μανώλη με πλασέ πέτυχε το 1-0.

Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου το παιχνίδι ισορρόπησε, με τους δύο αντίπαλους να φτιάχνουν προϋποθέσεις για γκολ, χωρίς ωστόσο να αλλάζει το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας συνέχιζε να ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα, με αποτελεσματική αμυντική λειτουργία περιόριζε το δημιουργικό παιχνίδι του αντίπαλου και με υπομονή έφτιαχνε προϋποθέσεις για γκολ, καθώς και κάποιες πολύ καλές ευκαιρίες.

Με το πέρασμα του χρόνου οι φιλοξενούμενοι αύξαναν την πίεση προς την ομάδα μας, με την ομάδα μας να γίνεται απειλητική στην αντεπίθεση και να καταφέρνει στα τελευταία δευτερόλεπτα να κάνει το 2-0 με τον Ντιέγκο.