ΑρχικήΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΝίκη για... σεντόνι! (vid)

Νίκη για… σεντόνι! (vid)

Η Ρόμα ήταν εξαιρετική κόντρα στην Κάλιαρι, επικράτησε 3-0 στο Ολίμπικο και βρέθηκε στην τετράδα της Serie A.

Σημαντική εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Κάλιαρι πέτυχε η Ρόμα στο Ολίμπικο. Ηταν το τρίτο τρίποντο στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, γεγονός που έφερε τους τζιαλορόσι στην 4η θέση, στο +2 από Μίλαν, Αταλάντα, αλλά με ματς περισσότερο. Κόντρα στην αδιάφορη βαθμολογικά Κάλιαρι, η Ρόμα είχε τον απόλυτο έλεγχο, πίεσε με το… καλημέρα της αναμέτρησης και πήρε μια άνετη νίκη. Μόλις στο 5ο λεπτό ο Φάτσιο άνοιξε το σκορ, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Παστόρε σφράγισε το τρίποντο. Ο ρυθμός έπεσε, η Ρόμα απειλούσε όποτε έβρισκε χώρους και στο 88′ ο Κολάροφ διαμόρφωσε το 3-0. Ο Μανωλάς αντίκρισε την κίτρινη κάρτα στο 88′, ενώ ο Λυκογιάννης ήταν στην αποστολή, αλλά δεν αγωνίστηκε.