ΑρχικήΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΦΟΥΤΣΑΛΝίκη επί του Εθνικού Λατσιών!

Νίκη επί του Εθνικού Λατσιών!

Σε αγώνα που ολοκληρώθηκε ψες στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, η ομάδα μας επικράτησε με 7-3 του Εθνικού Λατσιών στην έδρα του.

Στον σημερινό αγώνα η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παρκέ και άνοιξε το σκορ μόλις στο 4’. Ένα λεπτό αργότερα ο Εθνικός ισοφάρισε προσωρινά, ωστόσο η ΟΜΟΝΟΙΑ αντέδρασε άμεσα και πέτυχε δύο ακόμα γκολ μέχρι το 7’. Ο Εθνικός μείωσε στο 17’ και διαμόρφωσε το 2-3, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός κατάφερε να ισοφαρίσει και να φέρει το παιχνίδι στα ίσα στο 29’. Στη συνέχεια η ομάδα μας πίεσε και έχασε αρκετές ευκαιρίες μέχρι το 36’ όπου κατάφερε να σκοράρει και να πάρει ξανά το προβάδισμα. Λίγο πριν το τέλος και σε διάστημα 2 λεπτών (38’-40’) η ΟΜΟΝΟΙΑ σφράγισε τη νίκη αφού πέτυχε ακόμα 3 γκολ, γράφοντας το τελικό 3-7.

Τα γκολ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ πέτυχαν οι Μάνος, Χριστοδούλου, Σέζαρ, Μαντέλλι(3) και Αλεξίου.

Μετά την σημερινή της νίκη η ομάδα μας έφτασε τους 35 βαθμούς και βρίσκεται σταθερά στην 2η θέση της βαθμολογίας.