ΑρχικήΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΝα κρατήσουν τα θετικά και να περιορίοσουν τα λάθη...

Να κρατήσουν τα θετικά και να περιορίοσουν τα λάθη (A’ ημίχρονο)

ΟΜΟΝΟΙΑ και Ανόρθωση βρίσκονται στο 0-0  στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στο “Αντώνης Παπαδόπουλος”. Η ΟΜΟΝΟΙΑ ξεκίνησε τον αγώνα πολύ καλά τον αγώνα και μέχρι το 20λέπτο ήταν μάλιστα κυρίαρχη στον αγώνα.Σε εκείνο το διάστημα μάλιστα έφτιαξε ευκαιρίες και δικαιούταν κι ένα πεντακάθαρο πένλτι μετά από ανατροπή του Τιάγκο στο ύψος της περιοχής.όμως ο Λούκας Σωτηρίου έκλεισε τα μάτια.

Μετά το 20′ και μέχρι το 30′ η Ανόρθωση πίεσε ασφυκτικά την ΟΜΟΝΟΙΑ κι έφτιαξε 3 κλασσικές ευκαιρίες  για γκολ, όμως για καλή μας τύχη δεν το πληρώσαμε.

Μετά το 30′ η ΟΜΟΝΟΙΑ ισορρόπησε και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου επανέκτησε τον έλεγχο. Γενικά η ΟΜΟΝΟΙΑ έχει καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο στο “Παπαδόπουλος”. Αυτό που χρειάζεται είναι να περιορίσουμε κάπως τα “εύκολα” λάθη τα οποία δίνουν την ευκαιρία στην Ανόρθωση να βγεί μπροστά και να γίνει επικίνδυνη.

Ανόρθωση: Λόρια, Γκαλίτσιος, Βργκοτς, Σίλντενφελντ, Σελίν, Κ.Αρτυματάς, Μαργκάσα, Ράγιος, Μανθάτης, Καλτσάς, Σαντίκ

-Στον πάγκο Παπαδόπουλος, Κοφί, Π.Αρτυματάς, Εγγλέζου, Νταουσβίλι, Ιωάννου, Βασιλακάκης, Κατσιαράβα, Ντούρις

OMONOIA: Φαμπιάνο, Μαυρίας, Λανγκ, Λούφτνερ, Λέσιακς, Κατελάρης, Γκόμεθ, Μποτεάκ, Εζρά, Τιάγκο, Ντάρμπισαϊαρ

-Στον πάγκο Κυριακίδης, Περέιρα, Μανρίκε, Χούμποτσαν, Ορτέγκα, Τζιωνή, Κούσουλος, Χριστοφή, Κακουλλής