ΑρχικήΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ«Πάγωσε» το Σεντ Μέρις η Μπράιτον! (vid)

«Πάγωσε» το Σεντ Μέρις η Μπράιτον! (vid)

Η Σαουθάμπτον βρέθηκε να προηγείται 2-0, όμως η Μπράιτον με αντεπίθεση διαρκείας και πέναλτι του Μάρεϊ στις καθυστερήσεις απέσπασε ισοπαλία 2-2 στο Σεντ Μέρις.

Κατάρα; Σίγουρα η Δευτέρα δεν είναι η αγαπημένη μέρα της Σαουθάμπτον για ματς στην Premier League. Ο λόγος; Στα έντεκα τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος που δίνει τη συγκεκριμένη μέρα δεν έχει νίκη! Αυτή τη φορά πάντως βρέθηκε κοντά, πολύ κοντά, μιας και προηγήθηκε 2-0, ωστόσο λάθη της άμυνας έφεραν την ανατροπή και η Μπράιτον πήρε βαθμό (2-2) στο Σεντ Μέρις. Εξαιρετικοί οι «Αγιοι« στο α’ μέρος, πίεσαν αρκετά και στο 35′ ο Χόιμπιεργκ με απίθανο σουτ από τα… 32 μέτρα άνοιξε το σκορ! Στο 65ο λεπτό ο Ινγκς ανατράπηκε από τον Μπονγκ, ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και πέτυχε το 2-0. Η Μπράιτον αντέδρασε άμεσα και δυο λεπτά αργότερα ο Ντάφι μείωσε σε 2-1. Οι «Γλάροι» πίεσαν στο 80′ είχαν δοκάρι με τον Αλιρέζα, ενώ στο 90′ ο ΜακΚάρθι νίκησε τον Λοκάντια. Ωστόσο, στις καθυστερήσεις ο Ντάφι κέρδισε πέναλτι και ο Μάρεϊ διαμόρφωσε το 2-2.