ΑρχικήΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΠίσω στο σκορ χωρίς τελική προσπάθεια (Α' ημίχρονο)

Πίσω στο σκορ χωρίς τελική προσπάθεια (Α’ ημίχρονο)

Η ΟΜΟΝΟΙΑ βρίσκεται πίσω στο σκορ με 0-1 στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα για την 6η αγωνιστική των Play-Off του πρωταθλήματος. Η ομάδα μας χωρίς επιθετικό προσανατολισμό δεν κατάφερε σε καμιά περίπτωση με αξιώσεις στην περιοχή του Βάλε και να ψάξει το γκολ. Σε αντίθεση ο Απόλλωνας στην πρώτη του επίσκεψη στα καρέ του Παναγή άνοιξε το σκορ με πλασέ του Ζελάγια. Η ομάδα της Λεμεσού μπορούσε και για άλλα τέρματα όμως η αστοχία των ποδοσφαιριστών του Απόλλωνα είχε ως αποτέλεσμα η ΟΜΟΝΟΙΑ να είναι ακόμα μέσα στο παιχνίδι.

Βέβαια η τραγική εικόνα των ποδοσφαιριστών του Αναστασίου δεν δίνει πολλές ελπίδες. Επιθετικά είμαστε πραγματικά ανύπαρκτοι. Στο κέντρο ο Ατζαγκούν ούτε πως βρίσκεται στο γήπεδο, ο Σοάρες κάνει συνεχώς λάθη ενώ ο Γκόμεθ δεν είναι στην καλή του μέρα.

Πρέπει να γίνουν πολλά στην επανάληψη για να καταφέρει η ΟΜΟΝΟΙΑ να φύγει με κάποιο κέρδος από τον σημερινό αγώνα πράγμα που το βλέπουμε πολύ χλωμό.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Παναγή, Βύντρα, Κούσουλος, Μότα, Μανρίκε, Σοάρες, Γκόμεθ, Μαυρίας, Ατζαγκούν, Κολοβός, Ραμίρεζ

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βάλε, Πέδρο, Στυλιανού, Γιούστε, Σελίμοβιτς, Μπρου, Σακέττι, Μάρκοβιτς, Σαρντινέρο, Σκέμπρι, Ζελάγια.