ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗ"Πεντάστερη" Εθνική κόντρα στο Σαν Μαρίνο...

“Πεντάστερη” Εθνική κόντρα στο Σαν Μαρίνο…

Ξεκίνημα με νίκη για την Εθνική μας ομάδα των Ανδρών στα προκριματικά του EURO 2020. Σε αγώνα που έγινε στο ΓΣΠ, νίκησε με 5-0  το Σαν Μαρίνο και πήρε τους πρώτους της 3 βαθμούς στον 9ο όμιλο.

4-0 ήταν το σκορ για την Εθνική μας στο πρώτο ημίχρονο. Δύο τέρματα ο Πιέρος Σωτηρίου με πέναλτι στο 18′ και στο 23′ (εφτασε τα 8 με την Εθνική) ενώ σκόραραν επίσης ο Κούσουλος στο 25′ (πρώτο του γκολ με την Εθνική) και ο Εφραίμ στο 32′  (4ο τέρμα με την Εθνική).

Ένα τέρμα από τον Κωνσταντίνο Λαϊφη στο δεύτερο ημίχρονο (56′)  διαμόρφωσε το τελικό 5-0. Ήταν το 3ο τέρμα του Λαϊφη με την Εθνική.

Ντεμπούτο για το Ματίας Σπόλιαριτς που στο 52ο λεπτό αντικατέστησε το Φώτη Παπουλή.

Κύπρος (Ρ. Μπεν Σιμόν): Κ. Παναγή, Τ. Δημητρίου (65′ Μερκής), Ν. Ιωάννου, Κ. Λαϊφης, Ι. Κούσουλος, Κ. Αρτυματάς, Φ. Παπουλής (52′ Σπόλιαριτς), Γ. Εφραίμ, Α. Γεωργίου, Ν. Μυτίδης, Π. Σωτηρίου (27′ Μακρής).

Αναπληρωματικοί: Ο. Πάρτο, Ν. Μιχαήλ, Ν. Τζούνιορ, Γ. Μερκής, Γ. Βασιλείου, Μ. Αντωνίου, Α. Αβραάμ,  Ρ. Μαρκάσα, Γ. Κάστανος, Χ. Γουήλερ.

Επόμενος αγώνας για την Εθνική μας, την Κυριακή στις 21:45 με το Βέλγιο στο ΓΣΠ.