ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΠολύ καλή παρουσία για πρώτο ημίχρονο πρεμιέρας (A' ημίχρονο)

Πολύ καλή παρουσία για πρώτο ημίχρονο πρεμιέρας (A’ ημίχρονο)

Η ΟΜΟΝΟΙΑ προηγείται της Δόξας Κατωκοπιάς με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα της πρεμιέρας στο Μακάρειο Στάδιο, με γκολ που πέτυχε ο Ματ Ντάρμπισαϊαρ στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι  ποδοσφαιριστές του Χένινγκ Μπέργκ είχαν πολύ καλή παρουσία σε αυτό το πρώτο ημίχρονο και με κινητήριο μοχλό τον Τιάγκο έφτιαξαν 3-4 πολύ καλές ευκαιρίες για γκολ.

Ευτυχώς ο Ματ Ντάρμπισαϊαρ κατάφερε να ευστοχήσει σε μια από αυτές και να ανοίξει το σκορ για την ομάδα μας πανέμορφη κεφαλιά.

Αμυντικά η ομάδα μας δεν κινδύνεψε σε αυτά τα πρώτα 45 λεπτά από την Δόξα, η οποίας όμως για ένα δεκάλεπτο μετά το γκολ που πέτυχε είχε την υπεροχή. Παρόλα αυτά ήταν φλιάρη και δεν υπήρξαν προβλήματα για τη εστία του Ουζόχο.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ καλέίται στο δεύτερο ημίχρονο να μπεί δυνατά και να κηνυγίσει ακόμα ένα γκολ έτσι ώστε να καθαρίσει το παιχνίδι. Με τον ίδιο ρυθμό, την ίδια θέληση έτσι ώστε να μπεί με το δεξί στο πρωτάθλημα.

ΔΟΞΑ: Γκρεμσλ, Ντερβίτ, Κάρλος, Μπόλιεβιτς, Ασαμόα, Αρτάμπε, Αλεξάνδρου, Τραϊτσέφκσι, Μέσκα, Μιντίκκης, Καρλάο

ΟΜΟΝΟΙΑ: Ουζόχο, Λούφτνερ, Λανγκ, Περέιρα, Λέσιακς, Γιόρντι, Κούσουλος, Τιάγκο, Ορτέγκα, Μποτέκ, Ντάρμπισαϊαρ