ΑρχικήΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑΠρέπει να τα έχει με τον εαυτό της

Πρέπει να τα έχει με τον εαυτό της

Στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος μπάσκε η ΟΜΟΝΟΙΑ δέχτηκε την ήττα στην έδρα της με 85-86.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ μπήκε καλά στο παιχνίδι και στο ημίχρονο κατάφερε να προηγηθεί με 41-38. Στην επανάληψη οι καλαθοσφαιριστές μας έκαναν πολλά λάθη και δύο λεπτά πριν την λήξη  βρέθηκαν να χάνουν με 76-79.

Oι παίκτες του Νικόλα Παπαδόπουλου κατέθεσαν  ψυχή και κατάφεραν να φέρουν τούμπα το παιχνίδι. 13 δευτερόλεπτα πριν το τέλος μάλιστ βρέθηκε να προηγείται με 85-83.

Δυστυχώς οι καλαθοσφαιριστές μας, ενώ είχαν να δώσουν  4 φάουλ δεν το έπραξαν και άφησαν τον Απόλλωνα να εκδηλώσει κανονικά την επίθεση του. Έτσι λοιπόν με τρίποντο στα τελευταία δευτερόλεπτα η Λεμεσιανή ομάδα πήρε το ροζ φύλλο του αγώνα.