ΑρχικήΑΛΛΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΠροηγήθηκε αλλά στο τέλος λύγισε! 4 Μαΐου ΟΛΟΙ Ελευθέρια!

Προηγήθηκε αλλά στο τέλος λύγισε! 4 Μαΐου ΟΛΟΙ Ελευθέρια!

Αν και ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο προηγούμενη στο σκορ με 0-1, με σκόρερ τον Σέζαρ στο 9′, η ΟΜΟΝΟΙΑ/ΑΡΑΡΑΤ δεν μπόρεσε να “σπάσει” την έδρα της Ανόρθωσης, στον πρώτο μεταξύ των δύο ομάδων αγώνα για την τελική φάση του πρωταθλήματος και μετά την ήττα της με σκορ 5-2, βρέθηκε πίσω στις νίκες με 1-0.

Οι “πράσινοι” πλήρωσαν τα λάθη τους στο δεύτερο ημίχρονο, χρονικό διάστημα στο οποίο οι γηπεδούχοι σκόραραν πέντε φορές. Για την ομάδα μας μείωσε το σκορ στο τελευταίο λεπτό ο Αντρελλής, ενώ προηγουμένως είχαν χαθεί σπουδαίες ευκαιρίες για γκολ.

Ο δεύτερος αγώνας της τελικής φάσης θα διεξαχθεί την Πέμπτη, 4 Μαΐου, στο στάδιο “Ελευθερία” και θα ξεκινήσει στις 20:00. Η ομάδα μας, με τον κόσμο στο πλευρό της, θα στοχεύσει στη νίκη, που θα φέρει τη σειρά αγώνων στο 1-1 και θα μετατρέψει το 3ο παιχνίδι σε τελικό τίτλου.