ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΡΕΤΡΟ – Oι πρεμιέρες από το 2001 μέχρι σήμερα...

ΡΕΤΡΟ – Oι πρεμιέρες από το 2001 μέχρι σήμερα – AΠΟΛΛΩΝ – ΟΜΟΝΟΙΑ 2-3 (2002 -2003)

Φτάνοντας σιγά – σιγά στην έναρξη του νέου πρωταθλήματος, η αγωνία κορυφώνεται για την πρεμιέρα απέναντι στην Δόξα. Το ΟΜΟΝΟΙΑ24 ετοίμασε και σας μεταφέρει ένα ρετρό αφιέρωμα για τις πρεμιέρες της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, από το 2001 μέχρι σήμερα.

Συνεχίζουμε σήμερα με την περίοδο 2002 -2003, όπου η ΟΜΟΝΟΙΑ αντιμετώπισε στην πρεμιέρα τον Απόλλωνα Λεμεσού. Το παιχνίδι έγινε στο Τσίρειο στάδιο και η ΟΜΟΝΟΙΑ κέρδισε με 2-3.

H OMONOIA προηγήθηκε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου με 1-0 με γκολ του Ράουφμαν. Η Λεμεσιανή ομάδα ισοφάρισε στο 47’ με τον Μισερντόβσκι, όμως η ΟΜΟΝΟΙΑ πήρε ξανά προβάδισμα στο 59’ και πάλι με τον Γερμανό.

Στο 76’ ο Στεπάνοβιτς τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας ενώ ο Σπόλιαριτς μείωσε στο 82’, γράφοντας έτσι το τελικό 2-3.