ΑρχικήΑΚΑΔΗΜΙΕΣΦιλική ήττα με 90λέπτο για Κακουλλή και Τζιωνή

Φιλική ήττα με 90λέπτο για Κακουλλή και Τζιωνή

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Εθνική μας ομάδα Νέων U19 από τους Λετονούς στο χθεσινό φινάλε για το τετραεθνές τουρνουά που φιλοξενήθηκε στη Λετονία.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ (1-0) με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Σε αυτό το διάστημα η Κύπρος είχε δύο δοκάρια με τους Κακουλλή (20’) και Παρούτη (21’).

Στο 52ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Τζιωνή με κεφαλιά ο Λουκάς Καλογήρου ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 72ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά η Λετονία πήρε ξανά προβάδισμα (2-1) που διατηρήθηκε μέχρι το τέλος.

Κύπρος: Κυριάκου, Τρύφωνος (81’ Βρίκκης), Νικολάου,  Χατζηκωνσταντή, Κ. Αντωνίου, Χρυσοστόμου, Τζιωνή, Θ. Ανδρονίκου (46’ Καλογήρου), Κακουλλής, Παρούτης, Ράσπας (71’ Στ. Ανδρέου).

Στους προηγούμενους αγώνες του τουρνουά η Εθνική μας νίκησε με 1-0 την Τουρκία και ηττήθηκε με 4-0 από την Αυστρία.