ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΦιλική νίκη με 2-0 για την ΟΜΟΝΟΙΑ απέναντι στον...

Φιλική νίκη με 2-0 για την ΟΜΟΝΟΙΑ απέναντι στον Π.Ο. Ξυλοτύμβου

Φιλική νίκη με 2-0 απέναντι στον Π.Ο. Ξυλοτύμβου πήρε σήμερα η ομάδα μας, χάρη στα γκολ των Λοΐζου στο 80’ και Τιάγκο στο 84’. Η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, έφτιαξε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει περισσότερα τέρματα. Ο κ. Χένινγκ Μπεργκ χρησιμοποιήσε 19 ποδοσφαιριστές.

Οι καλύτερες φάσεις του αγώνα:

6′ Σουτ του Ορτέγα εκτός περιοχής, έξω.

11′ Ο Μποτεάκ βρήκε τον Ντάρμπισαϊαρ εντός περιοχής, ο τελευταίος έκανε το σουτ από πλάγια θέση, αλλά αστόχησε.

13′ Ο Γκόμεθ εκτέλεσε το κόρνερ, από κοντά ο Ορτέγα δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

22′ Πρώτη επαφή του Τιάγκο και ωραίο πλασέ με τακουνάκι, ο τερματοφύλακας του ΠΟΞ μπλόκαρε όμως σταθερά.

29′ Δυνατό συρτό σουτ του Εζρά, έξω.

32′ Σέντρα του Λέτσιακς, σουτ του Τιάγκο, λίγο πάνω από την εστία η μπάλα.

35′ Ο Τιάγκο σέντραρε από αριστερά, ο Ντάρμπισαϊαρ εντός μικρής περιοχής έκανε την προβολή, αλλά ο τερματοφύλακας έδιωξε με τα πόδια.

36′ Κοντινό σουτ του Εμπά, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Κυριακίδη.

39′ Δυνατό σουτ του Μούσιτς, ο Κυριακίδης μπλόκαρε σταθερά την μπάλα.

52′ Επικίνδυνη σέντρα του Μανρίκε στο πρώτο δοκάρι, αμυντικός του ΠΟΞ έδιωξε.

59′ Συρτό σουτ του Πική εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι του Κυριακίδη.

64′ Ο Κέκκος έκανε το ψηλοκρεμαστό πλασέ, ο Κυριακίδης άπλωσε τα χέρια του και μπλόκαρε την μπάλα.

74′ Πλασέ του Λοΐζου εντός περιοχής, ο τερματοφύλακας έδιωξε με τα πόδια.

80’ ΓΚΟΛ 1-0: για την ΟΜΟΝΟΙΑ! Ο Εζρά έκανε τη σέντρα, αμυντικός έδιωξε, η μπάλα έφτασε στον Λοΐζου και αυτός με ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ.

84’ ΓΚΟΛ 2-0: για την ΟΜΟΝΟΙΑ! Ο Κυριακίδης με μακρινό βολέ βρήκε τον Τιάγκο και αυτός με ψηλοκρεμαστό πλασέ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίκτυα! Πολύ όμορφο το γκολ του Βραζιλιάνου.

88’ Δυνατή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κατελάρη, ο τερματοφύλακας έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Κυριακίδης, Λούφτνερ (85’ Μενοίκου), Σάκκης (58’ Παναγιώτου), Μαυρίας (62’ Χριστοφόρου), Λέτσιακς (62’ Λοΐζου), Κατελάρης, Γκόμεθ (46’ Χαραλάμπους), Ορτέγα (21’ Τιάγκο), Μποτεάκ (46’ Μανρίκε), Εζρά, Ντάρμπισαϊαρ (62’ Σάββα).