ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗAναμενόμενος επίλογος μιας τραγικής χρόνιας

Aναμενόμενος επίλογος μιας τραγικής χρόνιας

Η ΟΜΟΝΟΙΑ δέχτηκε πριν από λίγο την ήττα από την ΑΕΚ με 2-1 στον τελευταίο αγώνα της χρονιάς στην Αρένα. Η ΟΜΟΝΟΙΑ στο πρώτο μέρος είχε τρείς τεράστιες ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ, σε δύο τετ – α – τετ των Ραμίρεζ και Κολοβού, και σε ένα μακρινό σουτ του Κατελάρη, όμως και στις τρείς περιπτώσεις οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας βρήκαν απέναντι τους έναν εκπληκτικό Ανδρέα Χριστοδούλου.

Στα πρώτα 45 λεπτά η ΑΕΚ κράτησε περισσότερο μπάλα όμως σε καμιά στιγμή του αγώνα δεν κατάφερε να γίνει επικίνδυνη μπροστά από την εστία του Μεχίας.H OMONOIA από την άλλη έχει αρκετά καλή παρουσία και διάθεση.

Στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι όμως κόντρα στην ροή του αγώνα η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με όμορφο γκολ του Κρις Μόντες στο 52ο λεπτό. Μάλιστα ο νεαρός Ισπανός είχε μια τεράστια ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας μας 8 λεπτά αργότερα όταν εντελώς μόνος μπροστά από τον Χριστοδούλου έκανε το πλασέ πάνω του.

Η ΑΕΚ με την πάροδο του χρόνου κέρδιζε μέτρα στο γήπεδο και έψαχνε τα γκολ της ανατροπής, τα οποία τελικά ήρθαν με τον Γιάννου και τον Ακίνο στα τελευταία στάδια του αγώνα.

Θετικό από τον σημερινό τελευταίο αγώνα αυτής της τραγικής χρονιάς, η παρουσία 4 νεαρών ποδοσφαιριστών  της ομάδας μας. των Γαβριήλ, Χάμπο, Κακουλή και Λοϊζού οι οποίοι  απέδειξαν ότι έχουν ποδοσφαιρικό μέλλον και ότι πρέπει να συνεχίσουν να δουλεύουν σκληρά.

Πλέον η προσοχή όλων στρέφεται στον προγραμματισμός της ομάδας μας στην προσπάθεια για το χτίσιμο μιας δυνατής ΟΜΟΝΟΙΑΣ η οποία του χρόνου θα χαρίσει στον κόσμο της επιτυχίες.

ΑΕΚ: Χριστοδούλου, Καταλά, Γκαρσία (85′ Τρουγιόλς), Κ. Αναστασίου (62′ Ακίνο), Γκονζάλες, Ιωάννου, Κάσες, Λαρένα, Σάστρε, Γιάννου, Φλοριάν (91′ Αντωνιάδης)

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μεχίας, Βύντρα, Κούσουλος, Κατελάρης, Χ. Χαραλάμπους (68′ Κακουλλής), Μανρίκε, Μόντες, Κολοβός (77′ Λόρα), Μαυρίας (85′ Λοΐζου), Ραμίρεζ, Μ. Γαβριήλ