ΑΛΛΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Αλλαγμένη προς το καλύτερο (Α’ ημίχρονο)

Η ΟΜΟΝΟΙΑ προηγείται της ΑΕΛ με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στο Γ.Σ.Π.  Η ομάδα μας σε αυτά τα πρώτα 45′ λεπτά του αγώνα παρουσιάστηκε ανεβασμένη και αλλαγμένη προς το καλύτερο.

Ευτύχισε να σκοράρει δύο τέρματα με κεφαλιές (και τα δύο με τον Κλέϊτον) στο 14ο λεπτό και στο 37ο λεπτό ενώ έφτιαξε και δύο κλασσικές ευκαιρίες με τον Ματ Ντάρμπισαϊαρ όμως ο Άγγλος φορ ήταν άστοχος.

Αμυντικά δεν είχε ιδιαίτερα προβλήματα αφού η παρουσία του Κατελάρη στο κέντρο της άμυνας βοήθησε την ΟΜΟΝΟΙΑ.

Το μοναδικό αρνητικό σε αυτό το πρώτο ημίχρονο είναι ο τραυματισμός του Λουκά Βύντρα στο τελευταίο λεπτό. Ο Ελλαδίτης αμυντικός μεταφέρθηκε στα αποδυτήρια και δεν γνωρίζουμε αν θα μπορέσει να συνεχίσει το παιχνίδι.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Παναγή, Σοϊλέδης, Βύντρα, Κατελάρης, Δημητρίου, Μαργκάσα, Τουρέ, Κλέιτον, Χριστοφή, Σέρινταν, Ντάρμπισαϊρ.

ΑΕΛ: Κίττος, Αρουαμπαρένα, Νικολάου, Λαφράνς, Μέσκα, Αϊρόσα, Σάσι, Φορτούνα, Μιτρέα, Σοάρες, Γεωργιάδης.