ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Αν δεν ανέβει….ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ (Α’ μέρος)

Η ΟΜΟΝΟΙΑ χάνει από την Δόξα στο Γ.Σ.Π με 1-0 με γκολ που πέτυχε ο Παβλόφ στο 26ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, έλεγχε τον ρυθμό του αγώνα και έφτιαξε κάποιες ευκαιρίες για να μπει μπροστά σκορ. Μεγαλύτερη της ένα σουτ που χτύπησε στο δοκάρι στο 22ο λεπτό μετά από δυνατό σουτ του Σοάρες.

Κόντρα στην ροή του αγώνα η Δόξα προηγήθηκε και αυτό το γκολ επηρέασε πάρα πολύ την ΟΜΟΝΟΙΑ, η οποία σε καμιά φάση δεν κατάφερε να μπει με αξιώσεις στην περιοχή του Γκρέιμς.

Μοναδική ευκαιρία της μετά το προβάδισμα της Δόξα ήρθε, όταν μετά από καράμπολα στην περιοχή των φιλοξενουμένων οΓκόμεθ πήρε την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά, η οποία όμως χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Γενικά η ΟΜΟΝΟΙΑ δεν είνα αυτή που πρέπει, και για να μπορέσει να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα στο β’ μέρος πρέπει να ανεβάσει κατακόρυφα την απόδοση της.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μεχίας, Βύντρα, Κούσουλος, Λόρα (12΄Γκαφούρ) Πρετσέ, Λόε, Σοάρες, Γκόμεθ, Μαυρίας, Κολοβός, Ραμίρεζ.

Δόξα: Γκρεμσλ, Περέιρα, Σωτηρίου, Μιτρέα, Νελσίνιο, Μπόλιεβιτς, Τίνκου, Ασαμόα, Λουίς Κάρλος, Παπαφώτης, Παβλόφ