ΦΟΥΤΣΑΛ

Φούτσαλ: ΑΠΟΕΛ – ΟΜΟΝΟΙΑ 4 – 1(Τελικό)

Στις 8:30 ξεκίνησε ο αγώνας Κυπέλλου της ΟΜΟΝΟΙΑΣ εναντίον του ΑΠΟΕΛ στο Λευκόθεο. Η ομάδα μας προηγήθηκε  με 0 -1 με γκολ που πέτυχε στο 7” ο Σέζαρ. Μετά το τέρμα της ομάδας μας το  παιχνίδι είχε  διακοπεί αφού οπαδοί των γηπεδούχων έριξαν αντικείμενα, ένα εκ των οποίων χτύπησε τον Πολυβίου με αποτέλεσμα η ομάδα μας να επιστρέψει στα αποδυτήρια.

Το παιχνίδι επανάρχισε μετά από παρέμβαση της ΜΜΑΔ. Η ομάδα μας πίεσε και προσπάθησε να πετύχει και δεύτερο τέρμα όμως δεν τα κατάφερε, ενώ ζήτησε κι δύο πέναλτι τα οποία δεν της δόθηκαν. Το ΑΠΟΕΛ κατάφερε να ισοφαρίσει ένα λεπτό πριν την λήξη του ημιχρόνου.

Σο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας φάνηκε επιρεασμένη από το όλο κλίμα που επικρατούσε στο γήπεδο και δέχτηκε τρία γκόλ(22′,23′,35) τα οποία έδωσαν την πρόκριση για τον επόμενο γύρο του Κυπέλλου, στο ΑΠΟΕΛ