ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Είχε τις ευκαιρίες να το τελειώσει από νωρίς… (Α’ Μέρος)

Στο Α’ Μέρος η ΟΜΟΝΟΙΑ κερδίζει την ΑΕΛ με 1-0. Το σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του ημιχρόνου καθώς η ομάδα μας είχε περισσότερες από 2-3 ξεκάθαρες ευκαιρίες για μεγαλύτερο δείκτη του σκορ.

Από εκεί και πέρα είναι ξεκάθαρο πως η ΑΕΛ δεν είναι στα καλύτερα της και η ΟΜΟΝΟΙΑ δίνει γήπεδο στον αντίπαλο χωρίς λόγο. Φαίνεται πως όταν η ομάδα βάλει την μπάλα κάτω, η ΑΕΛ δεν έχει τρόπο να την σταματήσει πέραν από φάουλ.

Στο Β’ Ημίχρονο η ΟΜΟΝΟΙΑ πρέπει να κάνει τις ευκαιρίες γκολ και να το καθαρίσει από νωρίς. Ο σχηματισμός της ΑΕΛ σε 3-5-2 βοηθάει την ΟΜΟΝΟΙΑ να γίνει επικίνδυνη από τα άκρα.

Η φάση που ξεχώρισε στο Α’ Μέρος πέραν του γκολ με τον Ματ στο 3ο λεπτό ήταν το δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μποτεάκ.