ΑΛΛΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ένα λάθος του Ματ και ένα του Μασιά κατέστρεψαν την προσπάθεια (Α’ ημίχρονο)

Η ΟΜΟΝΟΙΑ χάνει από το ΑΠΟΕΛ με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στο Γ.Σ.Π. Η ομάδα μας η οποία στα πρώτα 43 λεπτά της ανάμτρησης είχε πολύ καλή απόδοση και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα μέτρα της. Μπροστά είχε τις ευκαιρίες της για να προηγηθεί ενώ αμυντικά κινδύνεψε μόνο στις στατικές φάσεις.

Δυστυχώς όμως σε μια φάση στο 43ο λεπτό από στατική φάση ο Ντάρμπισαϊαρ σε προσπάθεια του να διώξει εντός περιοχής της ΟΜΟΝΟΙΑΣ η μπάλα χτύπησε στο χέριο του και ο Μασιάς έδωσε το πέναλτι το οποίο μετουσίωσε σε γκολ ο Πιέρος Σωτηρίου.

Δεν έφτανε μόνο αυτό στην αμέσω επόμενη φάση ο Μπαράλ έπεσε μόνος του εντός περιοχής της ΟΜΟΝΟΙΑΣ και ο Μασιάς υπέδειξε για δεύτερη φορά το σημείο του πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μπαράλ.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ στο δεύτερο ημίχρονο έχει να ανέβει ένα βουνό. Η ομάδα μας είχε καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονοκαι δύο λάθη ένα του Ματ και ένα του Μασιά την έφεραν με την πλάτη στον τοίχο.