ΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ευκαιρία για να πάρουν ανάσες

Η ΟΜΟΝΟΙΑ κατάφερε χθες να πετύχει άλλη μια σημαντική νίκη και να ανέβει στην 1η θέση της βαθμολογίας μαζί με την Ανόρθωση, αφού η ομάδα της Αμμόχωστου εξήλθε ισόπαλη 2-2 στο τοπικό ντέρμπι με τη Νέα Σαλαμίνα.

Από το χθεσινό ματς θα κρατήσουμε το γρήγορο γκολ, τις τεράστιες ευκαιρίες στο τέλος του Α’ ημιχρόνου, και την κακή εικόνα του β’ μέρους.

Πλέον είναι ξεκάθαρο ότι κάποιοι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας, και ειδικότερα ο Τζόρντι, χρειάζεται ξεκούραση. Τα γεμάτα ενενηντάλεπτα σε συνδισσμό με την ηλικία του φαίνεται να τον έχουν επηρεάσει και ο Χένινγκ Μπέργκ πρέπει να βρει τους τρόπους να του δώσει κάποιες ανάσες.

Η διακοπή έρχεται στο καλύτερο χρονικό σημείο, αφού η ΟΜΟΝΟΙΑ θα έχει την ευκαιρία να δουλέψει τις αδυναμίες της και να δώσει και κάποιες ανάσες σε ποδοσφαιριστές “κλειδιά” οι οποίοι αγωνίζονται από την αρχή της σεζόν χωρίς να χάσουν λεπτό. Ακολουθούν δύο πολύ δύσκολα ματς, με ΕΝΠ εκτός και ΑΠΟΕΛ εκτός και ο στόχος είναι ένας και αδιπαραγμάτευτος. 6 βαθμοί!