Daily News ΑΛΛΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Grassroots Λεμεσού/Πάφου αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση στα Πρωταθλήματα Grassroots Χαραλαμπίδης Κρίστης στην επαρχία Λεμεσού / Πάφου.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Ηλικία 2002, 15η αγωνιστική

Ομόνοια Λευκωσίας – Champions Ύψωνα A 0-1
Απόλλωνας – Champions Ύψωνα Β 0-3
Ολύμπικο Πάφου – Ε.Ν. Παρεκκλησιάς 4-2
ΑΠΟΕΛ – Ανόρθωση 0-3
Άρης – Πάφος F.C. 2-5
Βαθμολογία
1.Champions Ύψωνα (Α) 39
2. Ομόνοια 34
3. Champions Ύψωνα (Β) 33
4.Ανόρθωση 31
5. Απόλλων 23
6. Άρης 20
7. Πάφος F.C. 18
8. ΑΠΟΕΛ 10
9.Ολύμπικο 8
10.Ε.Ν. Παρεκκλησιάς 3
Ηλικία 2003, 15η αγωνιστική
Απόλλωνας – ΑΠΟΕΛ 1-0
ΑΕΛ – Ολύμπικο Πάφου 3-0
Ομόνοια Λευκωσίας Β – Champions Ύψωνα Β 3-0
Ανόρθωση – Ε.Ν. Παρεκκλησιάς 0-3
Ομόνοια Λευκωσίας Α – Champions Ύψωνα Α 2-5

Βαθμολογία

1.Champions Ύψωνα (Α) 40
2.Ομόνοια (Β) 32
-Ε.Ν. Παρεκκλησιάς 32
4.Απόλλων 28
5. ΑΕΛ 27
6.Ολύμπικο Πάφου 20
7.Ανόρθωση 16
8.Ομόνοια (Α) 10
9.Champions Ύψωνα (Β) 7
10. ΑΠΟΕΛ 3
Ηλικία 2004, 15η αγωνιστική
ΑΠΟΕΛ Α – Ν&Σ Ερήμης 2-4
ΑΠΟΕΛ Β – Ολύμπικο Πάφου 3-0
Απόλλωνας – Champions Ύψωνα Β 2-1
Champions Ύψωνα Α – Πάφος F.C. 3-2
ΑΕΛ – Άρης 3-0
Βαθμολογία
1. ΑΕΛ 42
2.ΑΠΟΕΛ (Β) 40
3. Ν&Σ Ερήμης 31
4. Ολύμπικο Πάφου 30
5.Απόλλων 27
-Champions Ύψωνα (Α) 21
7.Πάφος F.C. 12
8. ΑΠΟΕΛ (Α) 9
9. Άρης 6
10.Champions Ύψωνα (Β) 6
Ηλικία 2005, 15η αγωνιστική
Ν&Σ Ερήμης – ΑΕΛ  4-1
Ομόνοια Λευκωσίας – Ε.Ν. Παρεκκλησιάς 3-1
ΑΠΟΕΛ – Ολύμπικο Πάφου 1-4
Απόλλωνας – Champions Ύψωνα 0-2
Βαθμολογία
1.Champions Ύψωνα 38
2. ΑΕΛ 32
3.Ε.Ν.Υ Διγενής Ύψωνα  24
4. ΑΠΟΕΛ 18
– Ολύμπικο Πάφου 18
6. Ομόνοια 17
7.Απόλλων 11
8. Ν&Σ Ερήμης 8
9. Ε.Ν. Παρεκκλησιάς 6

Ηλικία 2006, 18η αγωνιστική

Πάφος F.C. – Champions Ύψωνα 1-1
Ομόνοια Λευκωσίας – Απόλλωνας 3-0
ΑΕΛ – ΑΠΟΕΛ 1-1
Βαθμολογία
1.Ολύμπικο Πάφου 37
2. Ομόνοια 35
3. Champions Ύψωνα 26
4. ΑΠΟΕΛ 23
5.ΑΕΛ 20
6. Πάφος F.C. 12
7.Απόλλων 0
Ηλικία 2007, 15η αγωνιστική
Ε.Ν.Υ. Διγενής Ύψωνα – ΑΠΟΕΛ 1-2
Πάφος F.C. – Champions Ύψωνα 3-0
Απόλλωνας – Ε.Ν. Παρεκκλησιάς 4-5
ΑΕΛ – Ν&Σ Ερήμης 0-3
Βαθμολογία
1.Ν&Σ Ερήμης 39
2. ΑΕΛ 26
3. Ε.Ν.Υ. Διγενής Ύψωνα 22
4.Πάφος F.C. 24
5.Ανόρθωση 20
6. Champions Υψωνα 13
-Ε.Ν. Παρεκκλησιάς 13
8. ΑΠΟΕΛ 11
9. Απόλλων 5
Πηγη cfa.com.cy

Αρχειο