ΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ήττα με πολλά παράπονα από την διαιτησία

Η Εθνική μας ομάδα δέχτηκε πριν από λίγο την ήττα στο Γ.Σ.Π από την Σκωτία με 2-1, κι έχασε οριστικά το τρένο για την 3η θέση στον όμιλο για τα προκριματικά του Euro 2020. Η Σκωτία προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, η Κύπρος ισοφάρισε στο 47ο λεπτό με τον Εφραίμ,όμως 3 λεπτά μετά η Σκωτία πήρε εκ νέου το προβάδισμα το οποίο κράτησε μέχρι τέλους.

H Κύπρος δικαιούται να έχει παράπονα από την διαιτησία αφού στο 5ο λεπτό δεν μέτρησε καθαρό γκολ του Εφραίμ αφού η μπάλα πέρασε την γραμμή του τέρματος,ενώ στο 89ο λεπτό τη αναμέτρησης μπορούσε να της δοθεί πέναλτι μετά από ανατροπή του Πιέρου Σωτηρίου στην περιοχή της Σκωτίας.

Από την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκε ως βασικός ο Κούσουλος και είχε μάλιστα και πολύ καλή παρουσία.

Κύπρος: Πάρντο, Καρώ (Κάστανος41′), Ιωάννου, Μερκής, Τζέισον, Εφραίμ (Σπόλιαριτς 72′), Χάμπος (Θεοδώρου 75′), Πιέρος, Κούσουλος, Παπουλής, Κωστή

Στον πάγκο: Kίσσας, Μιχαήλ, Θεοδώρου, Ζαχαρίου, Αβραάμ, Γουήλερ, Σπόλιαριτς, Αρτυματάς, Χριστοφόρου, Κάστανος, Ιωάννου, Οικονομίδης

Σκωτία:  Mάρσαλ. Πάλμερ, Τέιλορ, Τζακ, Γκάλαχερ, Μακ Κένα, Φόρεστ (Μπουρκ 70′), Μακ Γκιν, Νέισμιθ (Μακ Μπέρνι 62′), Μακ Γκρέγκορ, Κρίστι

Στον πάγκο: Mακ Λούχλιν, Μακ Γκιλβιράι, Σίνι, Φλεκ, Ντέβλιν, Μόργκαν, Μπουρκ, Άρμστρονγκ, Σιάκλαντ, Μακ Μπέρνι, Οντόνελ, Πορτέους