ΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗ ΦΟΥΤΣΑΛ

ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ Η ΟΜΟΝΟΙΑ!

Η ΟΜΟΝΟΙΑ πανάξια Κυπελλούχος Φούτσαλ!

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με εναλλαγές συναισθημάτων, η ΟΜΟΝΟΙΑ έδειξε καρδιά και κέρδισε με 6-4 το Αποέλ.

Το ημίχρονο έληξε 1-1 με την ομάδα μας να είναι άτυχη καθώς έχασε 3-4 κλασικές ευκαιρίες.

Στο δεύτερο μέρος το Αποέλ μπήκε πολύ δυνατά και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-3.

Ρισκάροντας η ομάδα μας με flying keeper κατάφερε να σπάσει την σκληροτράχηλη άμυνα του Αποέλ  7 λεπτά πριν το τέλος με Μανώλη να κάνει το 2-3.  1 λεπτό αργότερα ο Μαντέλι έφερε το παιχνίδι στα ίσα και ο ίδιος παίκτης με πέναλτι έφερε την ανατροπή με 4-3.

Σε κομβικό σημείο με το σκορ 4-3 υπερ μας, ο Σκαμπύλης κράτησε με απόκρουση σε πέναλτι του Αποέλ. Στην αμέσως επόμενη φάση ο Μαντέλι έκανε το 5-3. Το Αποέλ κέρδισε ξανά φάουλ και πέναλτι, μείωσε σε 5-4 και ο Σέζαρ με εξαιρετικό σουτ 6 δευτερόλεπτα πριν το τέλος έγραψε το τελικό 6-4.