ΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Να το πιστέψει περισσότερο (A’ ημίχρονο)

Η ΟΜΟΝΟΙΑ χάνει από το Αποελ με 2-1 στο Α’ ημίχρονο του αγώνα στο Γ.Σ.Π για την 6η αγωνιστική των Play – Off  του πρωταθλήματος. Η ΟΜΟΝΟΙΑ μπήκε πολύ καλά στον αγώνα και μπορούσε να μπει πρώτη μπροστά στο σκορ όμως ο Πέρεθ είπε δύο φορές όχι στον Δημήτρη Χριστοφή.

Στην δύο ουσιαστικά πρώτες ευκαιρίες που βρήκε το Αποελ κατάφερε να σκοράρει δύο ισάριθμα τέρματα με τον Σόουζα και στον Σαλάϊ. Και στις δύο περιπτώσεις η αμυντική παρουσία της ομάδας μας έμοιαζε με παιδική χαρά. Μετά τα γκολ που δέχτηκε η ομάδα μας έμοιαζε να παραπέει στο γήπεδο, ώσπου στο 38ο λεπτό μετά από ατόμικη ενέργεια του Χριστοφή έδωσε την μπάλα στο Τζαϊλσον ο οποίος με όμορφο σουτ μείωσε σε 2-1.

Τα τελευταία 7 λεπτά του ημιχρόνου η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν καλύτερη και είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες με τον Δημήτρη Χριστοφή για να φέρει τον αγώνα στα ίσα.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ πρέπει να πιστέψει περισσότερο στον εαυτό της. Το Αποελ δείχνει να έχει προβλήματα πίσω ενώ επιθετικά ότι φάση δημιουργεί είναι από λάθη των ποδοσφαιριστών μας τα οποία πρέπει να περιωρίσουν.

ΑΠΟΕΛ: Πέρεθ, Ενσούε, Πολιάκοφ, Καρλάο, Λάγο, Μοράις, Σόουζα, Εμπεσίλιο, Αντωνίου, Σαλάι, Ποτέ

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μιχαΐλοφ, Τζαΐλσον, Κατελάρης, Γουίλιαμ, Βύντρα, Μαδούρο, Άλεξ, Κανού, Χριστοφή, Τζαρσίνιο, Ντάρμπισαϊρ