ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Πίεσε,προηγήθηκε και μετά χάθηκε (A’ ημίχρονο)

Η ΟΜΟΝΟΙΑ προηγείται της ΑΕΛ με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στο Γ.Σ.Π για την 3η αγωνιστική των Play-Off του πρωταθλήματος.

Οι ποδοσφαιριστές του Γιάννη Αναστασίου μπήκαν δυνατά στον αγώνα και κατάφεραν να επιβληθούν στο πρώτο 25λεπτό. Σε αυτό το διάστημα μάλιστα η ΟΜΟΝΟΙΑ κατάφερε να προηγηθεί με κοντινή προβολή του Μαρίνου Τζιωνή μετά από σούτ του Ραμίρεζ και ασταθή απόκρουση του Πρόσεκ.

Το γκολ που πέτυχε η ομάδα μας αντί να την βοηθήσει να ανέβει ψυχολογικά είχε αντίθετα αποτελέσματα. Έδωσε πάρα πολλή χώρο στην ΑΕΛ η οποία πίεσε και έφτιαξε ευκαιρίες. Μάλιστα οι ποδοσφαιριστές μας το τελευταίο τέταρτο έκαναν πάρα πολλά αβίαστα λάθη τα οποία ευτυχώς δεν πληρώσαμε.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ στο β’ μέρος πρέπει να μπει δυνατά και να ψάξει ακόμα ένα γκολ για να κλειδώσει τη νίκη. Μια νίκη που αν έρθει θα της δώσει την ευκαιρία να μειώσει βαθμολογικά τόσο από την ΑΕΛ όσο και και από την ΑΕΚ η οποία ηττήθηκε πριν από λίγο από τη Νέα Σαλαμίνα.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μεχίας, Κούσουλος, Γκαφούρ, Μότα, Μανρίκε, Σοάρες, Γκόμεθ, Ατζαγκούν, Τζιωνής, Μαυρίας, Ραμίρεζ

ΑΕΛ: Πρόσεκ, Ντόσα, Αβραάμ, Νταβόρ, Ντα Σίλβα, Γκοντάλ, Χουράδο, Γουήλερ, Ν. Τεξέιρα, Τζαρζίνιο, Αντάμοβιτς