ΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Πολλή τακτική καθόλου φάσεις (Α’ ημίχρονο)

ΟΜΟΝΟΙΑ και Αποελ βρίσκονται στο 0-0 στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στο Γ.Σ.Π για την 11η αγωνιστική του Παγκυπρίου πρωταθλήματος Cyta. Το παιχνίδι ήταν δυνατό από το πρώτο λεπτό με πολλή τακτική από τους δύο προπονητές, χωρίς να δημιουργηθούν πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες των δύο ομάδων.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ έφτιαξε κάποιες προϋποθέσεις για γκολ όμως στην τελική πάσα υπάρχει πρόβλημα. Από εκεί και πέρα το Αποελ έφτιαξε μια τεράστια ευκαιρία στα τελευταία στάδια του πρώτου ημιχρίνου όμως ο Φαμπιάνο είπε ένα τεράστιο όχι.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ στο δεύτερο μέρος πρέπει να ανέβει περισσότερο και να ψάξει το γκολ που θα την βάλει μπροστά στο παιχνίδι και θα την βοηθήσει σε θέμα ψυχολογίας. Αμυντικά η ομάδα μας στέκει αρκετά καλά χωρίς να δώσει ιδιαίτερα δικαιώματα στον αντίπαλο.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Λούφτνερ, Χούμποτσαν Λανγκ, Μαυρίας, Λέζιακς, Γκόμεθ, Γκόμες, Τιάγκο, Μποτέακ, Ντάρμπισαϊρ.

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Μιχαΐλοβιτς, Βούρος, Μερκής, Σάβιτς, Ζοαοζίνιο, Σόουζα, Μάτιτς, Τάμαρι, Εφραίμ, Πάβλοβιτς.