ΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Βουλιάζουμε φίλε πιάσαμε πάτο!

Oριστική διακοπή στο Τσίρειο Στάδιο. Η ΟΜΟΝΟΙΑ είναι και επίσημα εκτός Κυπέλλου αφού η σημερινή παρουσία της ομάδας μας στο γήπεδο ήταν συνέχεια της αγωνιστικής της παρουσία κόντρα στην ΑΕΚ.

Άψυχη, άοσμη, χωρίς προσανατολισμό στο παιχνίδι της. Δέχθηκε τρία γελοία γκολ από τον Απόλλωνα και δίκαια είναι εκτός συνέχειας της διοργάνωσης.

Στα αγωνιστικά απλώς να αναφερθούμε επιγραμματικά ότι η ΟΜΟΝΟΙΑ είχε τραγική απόδοση στο πρώτο ημίχρονο με αποτέλεσμα και πάλι στο 25λέπτο να βρεθεί πίσω με 2-0 με δύο ισάριθμα λάθη της άμυνας μας.

Μετά από αυτά τα δύο γκολ η ΟΜΟΝΟΙΑ έδειχνε να τα έχει χαμένα όμως ήρθε μια φάση στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημίχρονου που νομίζαμε ότι θα αλλάξει τα δεδομένα. Συγκεκριμένα ο Κλέϊτον ανατράπηκε από τον Ρομπέρς εντός περιοχής και ο Λεόντιος Τράττος καταλόγησε το πέναλτι και απέβαλε τον ποδοσφαιριστή του Απόλλωνα.

Το πέναλτι μετουσίωσε το πέναλτι σε γκολ ο Σέρινταν και έβαλε την ομάδα μας ξανά στο παιχνίδι της πρόκρισης.

Το δεύτερο ημίχρονο και με την αριθμητικη της υπεροχή η ΟΜΟΝΟΙΑ ξεκίνησε ψάχνοντας το γκολ που θα την έβαζε για τα καλά στο κόλπο και έχασε μια τεράστια ευκαιρία με τον  Ματ Νταρμπισάϊαρ ο οποίος πέρασε τον Βάλε όμως το πλασέ του ήταν άστοχο.

Ο Απόλλωνας σιγά – σιγά έδειχνε να ισορροπεί το παιχνίδι και γύρω στο 65′ σε μια ατομική ενέργεια ο  Ντα Σίλβα ανατράπηκε από τον Φιλίωτη εκτός παριοχής και ο ποδοσφαιριστής μας δέχτηκε την κόκκινη κάρτα από τον Λεόντιο Τράττο. Και δεν έφτανε μόνο αυτό ο Απόλλωνας κατάφερε να πετύχει και τρίτο γκολ μετά από λάθος μεταβίβαση του τερματοφύλακα της ομάδας μας Ντάριο Κρέσιτς  την οποία εκμεταλλεύτηκε ο Πέδρο έκανε το 3-1 και κάπου εκεί όλα τέλειωσαν.

Μερίδα οπαδών  της ομάδας μας αντέδρασε έντονα με αποτέλεσμα να ριχτούν πολλές φωτοβολίδες και καπνογώνα στο γήπεδο. Ο Λεόντιος Τράττος βλέποντας πως αυτή η μερίδα του κόσμου της ΟΜΟΝΟΙΑΣ δεν ήταν διατεθειμένη να σταματήσει διέκοψε οριστικά τον αγώνα.

Πλέον έχουμε πιάδει πάτο! Η ΟΜΟΝΟΙΑ μένει χωρίς στόχους από τον Φεβρουάριο και οι ευθύνες είναι βαριές και ασήκωτες. Η επόμενη μέρα αποτελεί ερωτηματικό και πλέον τα πάντα είναι ρευστά!