Home » ΡΟΗ » Πρόγραμμα και τηλεοπτικές μεταδόσεις 23ης αγωνιστικής
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Πρόγραμμα και τηλεοπτικές μεταδόσεις 23ης αγωνιστικής

Ως η αγωνιστική των ντέρμπι μπορεί να χαρακτηριστεί η 23η του Πρωταθλήματος Cyta.

Οι τέσσερις εκ των πέντε πρώτων ομάδων αγωνίζονται μεταξύ τους και τα αποτελέσματα των αγώνων αυτών αναπόφευκτα θα φέρουν αλλαγές είτε στην κατάταξη, είτε στη βαθμολογική διαφορά μεταξύ των ομάδων.
Η αγωνιστική αρχίζει αύριο στις 15:00 με το ντέρμπι της Λευκωσίας μεταξύ του ΑΠΟΕΛ και της Ομόνοιας. Το ΑΠΟΕΛ βρίσκεται στην πρώτη θέση με 50 βαθμούς και θέλει τη νίκη για να παραμείνει εκεί ενώ η Ομόνοια είναι στην 5η θέση με 40 βαθμούς και έχει την ευκαιρία να πλησιάσει ακόμη περισσότερο τις ομάδες που είναι μπροστά της.
Ντέρμπι και νωρίς την Κυριακή με τη δεύτερη στη βαθμολογία ΑΕΚ να υποδέχεται την 3η Ανόρθωση. Μόλις ένας βαθμός χωρίζει τις δύο ομάδες και σίγουρα η νικήτρια ομάδα θα αποκομίσει πολλαπλά κέρδη.
Τα αποτελέσματα αυτών των αγώνων θα προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί ο Απόλλωνας που αγωνίζεται τη Δευτέρα εκτός έδρας με τον Ερμή Αραδίππου ο οποίος βρίσκεται στο κάτω διάζωμα και έχει μεγάλη ανάγκη τους βαθμούς.
Τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος, φουντώνει το ενδιαφέρον και για την προσπάθεια των ομάδων που βρίσκονται στην επικίνδυνη ζώνη σε σχέση με την απευθείας διαβάθμιση και πλέον, το κάθε αποτέλεσμα αποκτά ακόμη μεγαλύτερη σημασία.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις:
Σάββατο, 13 Φεβρουαρίου
15:00 ΑΠΟΕΛ – Ομόνοια (Sport+1)
17:00 ΕΝ Παραλιμνίου – Νέα Σαλαμίνα (Cytavision Sports 2)
19:00 ΑΕΛ – Δόξα Κατωκοπιάς (Cytavision Sports 1)
Κυριακή, 14 Φεβρουαρίου
15:00 ΑΕΚ – Ανόρθωση (Cytavision Sports 1)
16:00 Πάφος F.C – Αγία Νάπα (Sport +1)
18:00 Άρης – Εθνικός Άχνας (Cytavision Sports 1)
Δευτέρα, 15 Φεβρουάριου
19:00 Ερμής Αραδίππου – Απόλλων (Cytavision Sports 1)

ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 22 16 2 4 64 17 50
2 Α.Ε.Κ.ΛΑΡΝΑΚΑΣ 22 15 4 3 34 15 49
3 ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 22 14 6 2 45 19 48
4 ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 22 12 7 3 35 15 43
5 ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 22 11 7 4 36 18 40
6 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 22 8 6 8 32 46 30
7 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ 22 6 8 8 28 33 26
8 ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 22 6 6 10 20 31 24
9 ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 22 6 6 10 22 29 24
10 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 22 5 7 10 25 38 22
11 ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ 22 6 4 12 13 27 22
12 ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 22 4 6 12 25 39 18
13 ΠΑΦΟΣ F.C. 22 3 9 10 25 42 18
14 ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ 22 0 6 16 15 50 6

 

 

Αρχειο