ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΗττήθηκε και φλερτάρει με υποβιβασμό

Ηττήθηκε και φλερτάρει με υποβιβασμό

Με ήττα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της απόψε η Εθνική μας στο Πρωτάθλημα των Εθνών.

Στο παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής του ομίλου μας, ηττήθηκε στο Στάδιο ΓΣΠ από τη Νορβηγία με 2-0.

Οι Νορβηγοί προηγήθηκαν στο 36ο λεπτό με γκολ του Καμαρά και στο 48′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής διαμόρφωσε το 2-0.

Στο 80ο λεπτό αποβλήθηκε ο Σιέλης και η ομάδα μας ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.

Η Νορβηγία με τη νίκη της στο Στάδιο ΓΣΠ εξασφάλισε την πρώτη θέση με απολογισμό δεκατρείς βαθμούς.

Η Κύπρος ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της με απολογισμό πέντε βαθμούς από μία νίκη, δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες.

Η Εθνική μας αγωνίστηκε με τους Παναγή, Κούσουλο, Ιωάννου, Λαϊφη, Σιέλη, Μερκή, Κυριάκου (78′ Φυλακτού), Αρτυματά, Αβραάμ (61′ Εφραίμ), Κάστανο, Ζαχαρίου (84′ Μακρής).

Θεατές: 1513

Στο άλλο αποψινό παιχνίδι του ομίλου μας Βουλγαρία – Σλοβενία έμειναν στο ισόπαλο 1-1.