ΑρχικήΑΚΑΔΗΜΙΕΣΙσοπαλία στην Πάφο για την ΟΜΟΝΟΙΑ U19

Ισοπαλία στην Πάφο για την ΟΜΟΝΟΙΑ U19

Ισόπαλη 1-1 στον εκτός έδρας αγώνα με την Πάφο FC για την 25η αγωνιστική αναδείχθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ U19. Παρά την προσπάθεια η ομάδα μας δεν έφτασε στη νίκη και οι πιθανότητες για τον τίτλο έχουν περιοριστεί.

Το «τριφύλλι» ξεκίνησε τον αγώνα με τους Νικολάου, Φώτη, Γεωργίου, Λεμέσιο, Ιακώβου, Κονομή, Χαραλάμπους, Ποντικό, Πατσή, Λοΐζου και Κακουλλή Α. Ως αλλαγή αγωνίστηκαν οι Μενοίκου και Ζευκής.

H ομάδα μας πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Ανδρόνικο Κακουλλή στο 22’ και κράτησε το προβάδισμα της μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 49’ με το 1-1 να μένει μέχρι το τέλος.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ U19 ανέβηκε στους 58 και συνεχίζει να βρίσκεται στη 2η θέση με τρεις βαθμούς λιγότερους από τον ΑΠΟΕΛ. Απομένει η τελευταία αγωνιστική με τους «πράσινους» να φιλοξενούν την ΑΕΚ το Σάββατο 04/04. Για να στεφθεί πρωταθλήτρια η ομάδα μας χρειάζεται νίκη και ήττα του ΑΠΟΕΛ από τον Απόλλωνα τη Λεμεσό.