ΑρχικήΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΝίκησε η Σαλαμίνα... από ένα γκολ στο Μακάρειο! Κλείνει...

Νίκησε η Σαλαμίνα… από ένα γκολ στο Μακάρειο! Κλείνει αύριο η αυλαία

Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα της έκτης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta, που θα ολοκληρωθεί τη Δευτέρα με τηνα αναμέτρηση ΑΕΛ – ΑΕΚ.

Η αυλαία άνοιξε χθες με νίκες για το ΑΠΟΕΛ (2-0 τη Δόξα) και τον Εθνικό Άχνας (1-0 τον Απόλλωνα).

Το ντέρμπι στο “Αντώνης Παπαδόπουλος” μεταξύ της Ανόρθωσης και της Ομόνοιας έληξε ισόπαλο 0-0 με τις δύο ομάδες να φτάνουν στους έντεκα βαθμούς.

Στο Παραλίμνι η Νέα Σαλαμίνα με γκολ του Νουρ στο 38ο λεπτό επικράτησε της Ένωσης με 1-0 και έφτασε στους εννέα βαθμούς.

Στο Μακάρειο Στάδιο Ολυμπιακός – Πάφος έφραν ισοπαλία 1-1. Στο 76ο λεπτό ο Κα έδωσε προβάδισμα στον Ολυμπιακό και η φιλοξενούμενη ομάδα ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με το Λουλίνια.