ΑρχικήΑΛΛΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΝίκησε και βλέπει πιο ψηλά (Φωτορεπορτάζ)

Νίκησε και βλέπει πιο ψηλά (Φωτορεπορτάζ)

Διεύρυνε το αήττητο σερί της στους έντεκα αγώνες η ομάδα φούτσαλ, η οποία στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος κέρδισε τον Εθνικό Λατσιών με 6-1, στο στάδιο «Ελευθερία».

Οι «πράσινοι», παρά τη νίκη τους, δεν είδαν τη διαφορά από τις πρώτες δύο θέσεις να μειώνεται, καθώς τόσο ο ΑΠΟΕΛ (2-6 την ΑΕΛ), όσο και η Ανόρθωση (10-1 την Ελπίδα), προχώρησαν με νίκες.

Το σημαντικότερο στοιχείο για την ΟΜΟΝΟΙΑ, είναι η συνέπεια που επιδεικνύει στην αγωνιστική της βελτίωση, κάτι που αφήνει αισιόδοξη νότα, ως προς την προσπάθεια για κατάκτηση του πρωταθλήματος, παρά τη διαφορά των πέντε βαθμών από την κορυφή.

Στο αγωνιστικό μέρος, η ομάδα μας προηγήθηκε με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο, με τα γκολ των Πάολο (5’), Μ. Ιωάννου (17’) και Μανώλη (19’), παίρνοντας πολύ σοβαρό προβάδισμα για νίκη.

Το γκολ του Ιωάννου στο β’ ημίχρονο (28’), ήταν αυτό που «σφράγισε» τη νίκη για την ΟΜΟΝΟΙΑ, ακολούθως οι φιλοξενούμενοι μείωσαν (31’) και το σκορ διαμορφώθηκε με τα γκολ των Ανδρέου (33’) και αυτογκόλ (39’).