ΑρχικήΑΚΑΔΗΜΙΕΣΝίκη με ανατροπή απέναντι στον ΑΠΟΕΛ για την ΟΜΟΝΟΙΑ...

Νίκη με ανατροπή απέναντι στον ΑΠΟΕΛ για την ΟΜΟΝΟΙΑ U14 (κλ. Λάρνακας)!

Τη δεύτερη νίκη της στις τρεις πρώτες αγωνιστικές του Παγκυπρίου πρωταθλήματος Παίδων U14 πανηγύρισε την περασμένη Κυριακή η ΟΜΟΝΟΙΑ U14 (κλιμάκιο Λάρνακας). Η ομάδα μας κέρδισε τον ΑΠΟΕΛ με 2-1, σε ένα δραματικό παιχνίδι, το οποίο κρίθηκε στα τελευταία λεπτά.

Οι «γαλαζοκίτρινοι» προηγήθηκαν στο 69ο λεπτό με 0-1, όμως η ΟΜΟΝΟΙΑ βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και σκόραρε δύο φορές. Αρχικά ισοφάρισε στο 70ο λεπτό με τον Ανδρέα Κουτσού και ακολούθως πέτυχε το δεύτερο γκολ στον χρόνο των καθυστερήσεων με τον Μιχάλη Φουλιά.

Ο προπονητής του «τριφυλλιού», Ηρόδοτος Γεωργίου, άρχισε το παιχνίδι με τους: Παναγή, Ευτυχίου, Μηνά, Ελευθερίου, Κουτσού, Καρούσιο, Σωφρονίου, Φουλιά, Αρέστη, Σωφρονίου Τ., Στυλιανού. Ως αλλαγή αγωνίστηκαν οι Καπνιστό, Κυριακού και Ρουβήμ.

Επόμενη υποχρέωση για την ΟΜΟΝΟΙΑ U14 (κλιμάκιο Λάρνακας) την Κυριακή (20/10) απέναντι στον Ακρίτα Χλώρακας 1 (κλιμάκιο Πάφου) εκτός έδρας.