ΑρχικήΑΛΛΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΠλήρωσε την αστοχία της η Καπάτσος ΟΜΟΝΟΙΑ και έχασε...

Πλήρωσε την αστοχία της η Καπάτσος ΟΜΟΝΟΙΑ και έχασε με 61-78 από την ΑΕΚ

Παρά τη μεγάλη αποφασιστικότητα της Καπάτσος ΟΜΟΝΟΙΑ για να διεκδικήσει κέρδος στο παιχνίδι της με αντίπαλο την ΑΕΚ, στο στάδιο “Ελευθερία”, δεν βρέθηκε στην καλύτερή της μέρα όσο αφορά τα ποσοστά ευστοχίας και γνώρισε την ήττα με 61-78, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής.
Προσπάθησε να μείνει κοντά στο σκορ η ομάδα μας στο ξεκίνημα, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι σταδιακά άρχισαν να “κτίζουν” μία διαφορά φτάνοντας το σκορ στο 14-21. Οι “πράσινοι” απάντησαν με ένα καλό σερί, φτάνοντας στο 19-21, με την ΑΕΚ να επαναφέρει τη διαφορά στο +7, η οποία συντηρήθηκε μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου 29-37.
Το ίδιο σκηνικό ίσχυε και στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να βλέπουν τις προσπάθειές τους στο 39-49. Στα επόμενα λεπτά η Καπάτσος ΟΜΟΝΟΙΑ έκανε τη δική της αντεπίθεση, “ροκάνισε” τη διαφορά φέρνοντάς την στο -6, όμως στη συνέχεια η ΑΕΚ ανέβασε ταχύτητα και την εκτόξευσε στο +18, για να καταλήξουμε στο 61-78.