ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΠροβάδισμα πρόκρισης

Προβάδισμα πρόκρισης

Τη νίκη με 2-0 πήρε η ομάδα μας στο παιχνίδι με την Ανόρθωση στα πλαίσια του πρώτου ημιτελικού Κυπέλλου.

Το τριφύλλι μπήκε ποιο δυνατά στον αγώνα ευτυχώντας να σκοράρει μόλις στο 2ο λεπτό με αυτογκόλ. Το δεύτερο τέρμα ήρθε από τον Μάνο, στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου μετά από ασταθή απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Μάνος δέχτηκε δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε από τον αγώνα, με αποτέλεσμα να αγωνιστούμε για δύο λεπτά με τέσσερις παίχτες.

Στο δεύτερο ημίχρονο, παρά την πίεση που δεχθήκαμε από την Ανόρθωση, ο Σκαμπύλης δήλωσε παρόν διατηρώντας το μηδέν για την ομάδα μας. Ωστόσο το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο αφού χάσαμε αρκετές ευκαιρίες, ενώ Μ. Ιωάννου και Αλεξίου σημάδεψαν από μία φορά το δοκάρι.

Ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί στις 25 Φεβρουαρίου στη Λάρνακα.