ΑρχικήΑΚΑΔΗΜΙΕΣΣτραβοπάτημα για τους U-19

Στραβοπάτημα για τους U-19

Δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο το πρωτάθλημα η ΟΜΟΝΟΙΑ U19 καθώς ηττήθηκε με 2-1 από τη Νέα Σαλαμίνα στο στάδιο «Αμμόχωστος».

Το «τριφύλλι» ξεκίνησε με τους Κυριακίδη, Γεωργίου, Παπαθεοχάρους, Ευαγγέλου, Αντωνίου, Μενοίκου, Ζευκή, Χαραλάμπους, Σάββα, Χριστοφόρου και Κωνσταντίνου. Ως αλλαγή αγωνίστηκαν οι Βαρνάβα, Φιλίππου και Εσελέρ.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τους γηπεδούχους να προηγούνται και την ομάδα μας να ισοφαρίζει με πέναλτι του Σταύρου Χριστοφόρου. Η Νέα Σαλαμίνα έκανε το 2-1 πριν το τελος του ημιχρόνου με το σκορ αυτό να μένει μέχρι το τέλος.

Πλέον η προσοχή στρέφεται στο παιχνίδι του ερχόμενου Σαββάτου απέναντι στην ΑΕΚ στο «Ηλίας Πούλλος» με στόχο την πρώτη νίκη.