ΑρχικήΑΚΑΔΗΜΙΕΣΤέταρτη σερί επιτυχία με νίκη 5-1 κόντρα στον Απόλλωνα...

Τέταρτη σερί επιτυχία με νίκη 5-1 κόντρα στον Απόλλωνα για την ΟΜΟΝΟΙΑ U14!

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί των τελευταίων εβδομάδων έδωσε σήμερα η ΟΜΟΝΟΙΑ U14. Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος η ομάδα μας κέρδισε εντός έδρας τον Απόλλωνα με 5-1, έφτασε στους 12 βαθμούς και πλησίασε τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας!

Ο προπονητής του «τριφυλλιού», Οδυσσέας Οδυσσέως, άρχισε το παιχνίδι με τους: Παναγιώτου, Αταλιώτη, Ιωάννου, Γιαννακού, Χαρίτου, Νικολαΐδη, Αγγελή, Χριστοφή, Οζλέρ, Παρασκευά και Χριστοφόρου. Ως αλλαγή αγωνίστηκαν οι Βιολάρης, Θεοδώρου, Βασιλείου και Ζουλαφάκης.

Το σκορ στο πρώτο ημίχρονο ήταν ισόπαλο 1-1, όμως στην επανάληψη οι «πράσινοι» ανέβασαν στροφές, ήταν καλύτεροι από τον αντίπαλο τους και σημείωσαν τέσσερα τέρματα για το τελικό 5-1. Δύο γκολ πέτυχαν οι Οζλέρ, Ζουλαφάκη και ένα ο Χριστοφόρου.

Πλέον, η ομάδα μας έχει 12 βαθμούς με απολογισμό τέσσερις νίκες και μία ήττα και συντελεστή τερμάτων 28 υπέρ και 12 κατά. Επόμενο παιχνίδι το ερχόμενο Σάββατο (19/10) απέναντι στη Νέα Σαλαμίνα εκτός έδρας.