ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗΦιλική ήττα από Σίγμα στο πρώτο φιλικό! (Vids+pics)

Φιλική ήττα από Σίγμα στο πρώτο φιλικό! (Vids+pics)

Σε ένα παιχνίδι 70 λεπτών (35 κάθε ημίχρονο) η ομάδα μας ηττήθηκε στο πρώτο φιλικό επί Πολωνικού εδάφους κόντρα στην Σίγμα Όλομουτς.

Με σύστημα 4-3-3 επέλεξε να παρατάξει την Ομόνοια ο Πάμπος Χριστοδούλου. Κάτω από την εστία ο Παναγή και στην άμυνα οι Δημητρίου (δεξιά), Κατελάρης-Φραγκέσκου (στόπερ) και Μαργκάσα (αριστερά). Στη μεσαία γραμμή οι Σοάρες, Τουρέ και Κανού, ενώ στην επίθεση οι Χριστοφή, Γκονζάλες και Ντάρμπισαϊρ.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς γκολ ενώ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Τσέχικη ομάδα κέρδισε πέναλτι και έκανε το 1-0. Στο 68′ επίσης με πέναλτι η Σίγμα έκανε το τελικό 2-0!

Ο προπονητής μας δοκίμασε σχεδόν όλους τους παίκτες. Κάποιοι προφυλάχθηκαν και δεν αγωνίστηκαν. Ο Μπρέεφελντ, είναι μια χαρά προπονείται κανονικά, αλλά λόγω του μικροτραυματισμού που είχε δεν τον ρίσκαρε ο προπονητής. Προληπτικά εκτός έμεινε και ο Καντέ. Δεν αγωνίστηκαν τα πρόσφατα αποκτήματα, Φελτχούιζεν και Μαντούρο. Ούτε ο Εκίθα, ο οποίος θα φτάσει απόψε αργά στην Πολωνία.

Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε την ροή του αγώνα όπως μας την μετέφερε η ΟΜΟΝΟΙΑ ζωντανά μέσω twitter.