ΑρχικήΚΥΡΙΑ ΕΙΔΗΣΗAλμπίν,Μότα, Λοε, πολλοί νεαροί ... και ήττα από την...

Aλμπίν,Μότα, Λοε, πολλοί νεαροί … και ήττα από την Καρμιώτισσα

Την ήττα με 2-1 δέχτηκε από την Καρμιώτισσα η ΟΜΟΝΟΙΑ σε φιλικό παιχνίδι που τελείωσε πριν από λίγο στα βοηθητικά του Γ.Σ.Π.

Ο Γιάννης Αναστασίου χρησιμοποίησε ποδοσφαιριστές που δεν είχαν χρόνο συμμετοχής σε επίσημα παιχνίδια όπως ο Αλμπίν και Λοε, αλλά και αρκετους νεαρούς.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο αρχικό σχήμα ήταν και ο Μότα.

Η εντεκάδα:

Αντώνιου, Μότα, Ενρίκεζ, Τζαΐλσον, Ιακώβου, Λοέ, Τζιωνής, Αλμπίν, Μόντες, Ποντικός, Πατσής.

Δείτε την ενημέρωση της επίσημης ΟΜΟΝΟΙΑΣ

-Έναρξη.

-6′ ΓΚΟΛ 1-0: Πολύ ωραία προσπάθεια του Μόντες από δεξιά, έδωσε έτοιμο γκολ στον Ποντικό και αυτός σε κενή εστία άνοιξε το σκορ.

-7′ Δυνατό σουτ του Τζιωνή, η μπάλα πάνω από την εστία.

-9′ Εξαιρετική του Αντωνίου επέμβαση σε κοντινό πλασέ.

-25′ Το 1-0 παραμένει για την Ομόνοια.

-27′ Σέντρα του Μόντες, πλασέ του Αλμπίν, η μπάλα πάνω από την εστία.

-35′ Σουτ του Πατσή εκτός περιοχής, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία.

-38′ Πολύ ωραία προσπάθεια του Μόντες από δεξιά, έκανε το γύρισμα, αλλά ο Τζιωνής δεν πρόλαβε σε κενή εστία να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

-40′ Σουτ του Πατσή, η μπάλα στα χέρια του τερματοφύλακα της Καμιώτισσας.

-42′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Ποντικό να πλασάρει εντός μικρής περιοχής και τον τερματοφύλακα να διώχνει.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου, η Ομόνοια είναι μπροστά στο σκορ με 1-0.

-46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. Τέσσερις αλλαγές για την Ομόνοια. Μέσα οι Λοΐζου, Φώτη, Γαβριήλ και Γ. Κακουλλής. Έξω οι Ποντικός, Ιακώβου, Πατσής και Μότα.

-53′ Καλή προσπάθεια του Λοΐζου, γύρισμα στην περιοχή, ο Τζιωνής δεν μπόρεσε να κάνει το σουτ.

-56′ Σουτ του Γ. Κακουλλή, από πλάγια θέση, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

-58′ Αλλαγή για την Ομόνοια, μέσα ο Χαραλάμπους, έξω ο Τζιωνής.

-65′ Σουτ του Μόντες, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας. Το 1-0 παραμένει για την Ομόνοια.

-66′ Ο τερματοφύλακας της Καρμιώτισσας μπλοκάρει την μπάλα σε τετ α τετ με τον Αλμπίν.

-67′ Σέντρα του Λοΐζου, σουτ του Χαραλάμπους, η μπάλα λίγο έξω.

-68′ ΓΚΟΛ 1-1: Ισοφαρίζει από το σημείο του πέναλτι η Καρμιώτισσα.

– 68′ Αλλαγή για την Ομόνοια, ο Γεωργίου στη θέση του Τζαΐλσον.

-73′ Σουτ του Αλμπίν από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα λίγο έξω.

-82′ Σουτ του Μόντες, η μπάλα χτύπησε σε αμυντικό και κατέληξε σε κόρνερ.

-83′ Σουτ του Χαραλάμπους, λίγο πάνω από την εστία.

-85′ ΓΚΟΛ 1-2: Λάθος στην άμυνα της Ομόνοιας, μόνος ο επιθετικός της Καρμιώτισσας, πλασάρει και σκοράρει.

-89′ Συρτό σουτ του Φώτη, ο τερματοφύλακας έδιωξε με τα πόδια.

-90′ Τέλος του αγώνα, Ομόνοια- Καρμιώτισσα 1-2.