ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ

Έχασαν οι κοπέλες μας από έναν ανώτερο αντίπαλο

Την ήττα με 3-0 σετ από την Ανόρθωση δέχτηκαν χθες βράδυ οι κοπέλες μας από την Ανόρθωση, οι οποίες προσπάθησαν φιλότιμα αλλά είχαν απέναντι τους έναν ανώτερο αντίπαλο.

Στο πρώτο σετ η Ανόρθωση επέβαλε τον ρυθμό της και επικράτησε 25-15 σε 19’. Στο δεύτερο σετ η ΟΜΟΝΟΙΑ προηγήθηκε 00-02 αλλά δεν κατάφερε να μείνει για πολύ στο σετ αφού η «Μεγάλη Κυρία» ξέφυγε, προηγήθηκε 20-06 και κέρδισε σε 17’ 25-08 ανεβάζοντας το σκορ στο 2-0.

Η Ανόρθωση είχε εύκολο έργο και στο τρίτο σετ. Το αρχικό 06-02 μετατράπηκε σε 18-08 με την ομάδα του Boscovic να κερδίζει σε 18’ και τον αγώνα 3-0.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ(ΑL. BOSCOVIC):Bασιλείου, Caetano, Bratunhina, Τaylor, Ριαλά, Σταυρινίδου – Λίμπερο: Δαϋίδ. – Αλλαγές: Χατζηπέτρου, Τζιακίδου

ΟΜΟΝΟΙΑ(N. ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ):Onuki – Χαραλάμπους, Αντωνίου, Μαριόλα, Aλαξάνδρου, Popolititova, Παπασάββα – Λίμπερο: Τσίρακου.